Başarılı oyuncu Nurgül Yeşilçay yeni dizisi olan Kefaret dizisinde başarılı oyunculuğu ile göz doldurdu. Erkan Petekkaya ile başrolünü paylaştığı Paramparça dizisinde de çok büyük bir başarı elde etmişti. Fakat Erkan Petekkaya ile tartışma yaşamasından dolayı diziden apar topar ayrıldı. Diziden ayrıldıktan sonra da sözlü bir tartışma yaşanmaya devam ediyor.

Gülseren isimli karakteri canlandıran Nurgül Yeşilçay şimdilerde oynadığı Kefaret dizisinin karakteri olan Zeynep ile hemen hemen aynı rolleri canlandırıyor. Bu iki karakterin birbirine olan benzerliği hem seyirciler hem de televizyon camiasının gözünden kaçmadı. Son zamanlarda bu konu sık sık gündeme geliyor. Sosyal medyada konuşulan bu konu bazı gazetelerin köşe yazılarında da bu konuya yer verilmiştir.

Nurgül Yeşilçay Paramparça’da neyse, Kefaret’te dizisinde de aslında farklı değil!
Zeynep Karakteri Gülseren’i Andırıyor!

2014 ile 2016 yılları arasında yayınlanan Paramparça dizisinin başrol oyuncularından biri olan Nurgül Yeşilçay şimdilerde ise Kefaret isimli dizide Zeynep karakterini canlandırıyor. Dizi yayınlanır yayınlanmaz çok büyük bir ilgi ile karşılaştı. Kefaret dizisinin değişik konusu ve oyunların oyunculukları son derece etkileyici bulundu. Aynı zamanda Zeynep karakteri ile Gülseren karakteri arasındaki benzerlikte son derece dikkat çeken özelliklerden biri oldu. Nurgül Yeşilçay oynadığı hemen hemen her dizide ve filmde müşkül ve yardıma muhtaç kişiyi canlandırıyor. Bu durum artık izleyicilerin gözünden kaçmıyor. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Zeynep karakterinin müşkül durumdan çıkıp daha iyi bir role gireceği merakla bekleniyor.

Nurgül Yeşilçay Paramparça'da neyse, Kefaret'te dizisinde de aslında farklı değil! 1

Nurgül Yeşilçay Kimdir?

İzmir’de 26 Mart 1976 yılında dünyaya gelen Nurgül Yeşilçay şu an oynadığı dizisi olan Kefalet ile gündeme gelmiş durumda. Eğitimini liseye kadar İzmir’de tamamlayıp üniversite için Eskişehir’e gitti. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde 2001 yılında Tiyatro okumaya başladı. Pek çok başarılı dizi ve filmde başrol oyunculuğu yaptı. İkinci Bahar dizisinde ilk oyunculuğuna başladığı zaman henüz üniversite öğrencisiydi. Şimdilerde Kefaret dizinde oynadığı Zeynep karakterinin diğer oynadığı karakterler ile olan benzerliği konuşuluyor. Aynı zamanda özel hayatı ile de çok konuşuldu. Özcan Deniz ile oynadığı Asmalı Konak dizisinin yeniden çekilme ihtimali sosyal medyaya damga vuran konulardan biri oldu.

Nurgül Yeşilçay Paramparça'da neyse, Kefaret'te dizisinde de aslında farklı değil! 2