1966 senesinden beri her kuşağa etki etmeyi başarabilmiş şarkıları vardır Erkin Koray’ın. Seneler öncesinde çıkan şarkıları bugün hala sevilerek dinleniyor. İçeriğimizde insanı bir anda oynamaya iten 18 şarkısına yer verdik. Hard rock, psychedelic rock ve Anadolu rock türünde olan kendine özgün şarkılarını derleyerek, iyi bir zaman geçirmenizi istedik.

Fesuphanallah- Erkin Koray

1991 senesinden bu yana efsaneler arasında yer alan şarkıdır. Dünden Esintiler 1- Şaşkın albümünde yer alan parçadır. Bu parçayı bilmeyen neredeyse yoktur. O zaman hep birlikte söyleyelim. Yok mu çaresi dostlar?

Estarabim-Erkin Koray

1975 senesinden günümüze dek gelen ve oldukça sevilen bir parçadır. Yeşilçam zamanlarında duyduğumuz ezgidir. Sağdan soldan estarabim…

Arap Saçı- Erkin Koray

Dünden Esintiler 1- Şaşkın albümünden sevilen bu parçayı bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz.  Bu şarkıyı dinleyip bambaşka duygulara kapılmamak elde değildir.

Gün Ola Harman Ola- Erkin Koray

İnsanoğlu böyle mi var?

Gün ola harman ola….

Akrebin Gözleri- Erkin Koray

Gün Ola Harman Ola albümünde yer alan parçadır. Albümde en fazla dinlenen şarkıdır. Erkin Koray’ın efsane sesiyle elektronik gitarın buluşması dinleyenleri büyülü bir dünyaya götürmektedir.

Şaşkın- Erkin Koray

Bir o yana bir bu yana yatma şaşkın,

Tenhalarda menhalarda bitmiş aşkın…

Gönül Salıncağı- Erkin Koray

1988 tarihinde çıkan Fesuphanallah albümünde yer alan bir parçadır. Oldukça özgün bir eserdir. İçerisinde aşk, umut, neşe kısacası hayata dair her köşe yer almaktadır.

Hay- Yam- Yam- Erkin Koray

Ömer Hayyam rubailerinin müziğe en güzel şekillerle aktarılmasıdır. Dinlerken bir sürü Hay yam yam, hay yam yam ile baş başa kalınır.

Hadi Hadi Ordan- Erkin Koray

1979 senesinde çıkan Allah Aşkına isimli albümde yer alan parça hüzünlü durumu yok sayıyor da hayata neşe saçmaya devam ediyor gibi bir havadadır.

Deli Kadın- Erkin Koray

Bir gün aman diyeceksin, sen o zaman bileceksin
Aptal gibi, şapşal gibi sevdim sandım (sevdim sandım) …

Krallar- Erkin Koray

1988 Fesuphanallah albümünde yer alan muazzam parçalardan birisi daha yüreklerdeki yerini almıştır. Şarkıyı dinlerken insan kendini bir hikâyenin içinde bulmaktadır. Krallar ve hikayeleri unutulmayanlardandır.

Hele Yar- Erkin Koray

Hele, hele, hele, hele, hele yar, hele, hele, hele yar…

Sayın Arkadaşım Osman- Erkin Koray

Hayata dair en güzel parçalardan bir tanesidir. Ne kadar güzel şeylerin şarkıya dönüştüğünün kanıtıdır. Kulağa küpe olacak sözler bu şarkıdadır.

Muallim- Erkin Koray

Daha ismini duyar duymaz insanın içine bir kıpırtı yerleşiyor. Penceresi cam cama muallim…

Cümbür Cemaat- Erkin Koray

1977 senesi ve albümün ismi Erkin Koray Tutkusu. Ah, neden şimdilerde böyle özgün eserler yok dedirten cinsten bir şarkıdır.

Ankara Sokakları- Erkin Koray

Ankaralıların olduğu kadar herkesin içine işlemiştir.

En hızlı zamanında Ankara’nın, sevdik birbirimizi

Sen ve ben, belki çok erken….

Memurum Ben- Erkin Koray

1999 senesinde çıkan Devlerin Nefesi isimli albümde yer alır.

Bir Eylül Akşamı- Erkin Koray

Eylül ve onu ne güzel anlatan sıcacık bir parçadır.

Bir eylül akşamı sen geldin bana….