2018 yılının Ocak ayını bitirmeye sayılı günlerin kaldığı şu zamanlarda. Hackerlik konusu çok büyük ilgi çeken konulardan biri olarak hala hitini düşürmeden devam etmektedir.
Hackerlik, çok farklı bir dünyadır ve hacker olmak için çok büyük bilgi birikimleri gerekmektedir. “Ben ddos atabiliyorum. Artık hackerim” demek gerçekten çok komik ve trajedik bir şeydir.
Hackerlik her şeyden önce yazılım bilgisi gerektirir ve bu söz konusu yazılım bilgisi çok kapsamlı olmak zorundadır. Tek bir dille yapılabilecek bir iş değildir. HTML, Javascript, PHP/SQL, C, C++, Assembly, Python, Ruby, Bash dillerini öğrenmeden hacker olunmaz. Bu dilleri öğrenmek ise sadece bunlara odaklandığınız takdirde bile minimum 3 ay sürecektir.
Tam anlamıyla hacker olmadan bazı şeyler mi yapmak istiyorsunuz. Bu bazı şeyler tahminlerim doğrultusunda Facebook veya Instagram çalma gibi demi?

Instagram Hackleme 2018

Yazının başında da dediğimiz gibi, hackerlik kolay iş değil ama Instagram hacklemek için bu kadar çok uğraşa gerek yok diye düşünüyor olabilirsiniz. Fakat yanılıyorsunuz 🙂 , Instagram şuanda Türkiye’de en yüksek güvenlik önlemi bulunan sitelerden biri ve bir hack programı ile bu siteye sızmanızın imkanı yok.
Hesap çalabilmek için yapmanız gereken tek bir yol var oda deneme yanılma yoluyla hesap bulmak. Nasıl oluyor? diyecek olursanız. Örnek veriyorum benim kullanıcı adım hasan_akerr. Benim koyabileceğim şifreleri teker teker deneyebilirsiniz.
Buradan etkin bir şekilde meyve toplayamadıysanız, mail hesabıyla uğraşabilirsiniz. Eğer sezgileriniz ve şansınız kuvvetliyse Instagram patlatabilirsiniz. Fakat değilse pek bir şey beklemeyin.

Site Hackleme

Site hackleme çok geniş bir kavramdır. Hackerların kendi aralarında “Lamer” adını verdiği yani hack işlerinde biraz acemi bireyler site hacklerken sadece index basmaktadır. index nasıl basılır? Yani site anasayfasına kendi logolarını ve “HACKED BY xxxx” yazısını koyarlar. Fakat profesyonel hackerlar sitenin tüm veritabınını ve bilgilerini ele geçirdikten sonra index basarlar.
Benim adım görünsün yeter, kendimi tatmin etmek için hacker olacağım diyorsanız, Eksen atak programını kullanabilir ve bu programla birlikte çok sayıda site paneli düşürebilirsiniz.

Site Nasıl Hacklenir?

Bahsettiğim söz konusu Eksen Atak programı, sizler için yüzbinlerce farklı sitenin admin panellerine girip şifre denemesi yapmaktadır. Öyle ki şuan hala dünyada milyonlarca sitenin yönetim paneli için (kullanıcı adı: admin, şifre: admin123) bu sabittir. Site ilk açıldığında bu şekilde verilir, değiştirilmezse böyle kalır ve çoğu birey, özellikle de site işlerinde acemi olanlar değiştirmez.
Sizde bu açıktan ve acemilikten yararlanıp, sitenin paneline giriş yapabilirsiniz. Site paneline giriş yaptıktan sonra Youtube’den dersler izleyerek nasıl index basacağınızı öğrenebilirsiniz.

Facebook Nasıl Hacklenir? Facebook Çalma

Facebook’da yine Instagram gibi çalması imkansız bir uygulamadır. Öyle ki bu uygulamaya herhangi bir hack programıyla saldıramazsınız. Ancak deneme – yanılma yoluyla bulabilirsiniz. Aksi takdirde imkanı yok hiçbir şekilde hesap alamazsınız.
Bir diğer yöntem Keylogger virüsüdür. Buda yine uygulamaya bulaşmadan direkt bilgisayara bulaştırılan bir virüstür. Kullanıcının klavye hareketlerini tamamen çeker, ortaya çıkarır ve buradan da şifre kolaylıkla bulunur.

Nasıl Korunabilirim

Sosyal medya uygulamaları zaten yeterince güvenlik önlemi almış durumda. Sizler bilmediğiniz, tanımadığınız uygulamaları ve dosyaları indirmeyerek, hesap şifrenizi hiçbir yerde, hiçbir şekilde paylaşmayarak (takipçi hilesi, unf uygulamaları) güvende kalabilir, herhangi bir sosyal medya uygulamanızı kaybetmek zorunda kalmazsınız. Mail, telefon numarası ve çok sayıda kurtarıcı eklemeniz de, herhangi bir olumsuz durumda hesabınızı geri kolaylıkla alabilmeniz için yeterli olacaktır.