Antalya’da yaşamına devam eden Baki Çiçek Müslüm Gürses’e benzerliği ile gündeme geliyor. Görenleri şaşırtan Baki Çiçek acayip tepkiler ile karşı karşıya kalıyor. Kimi bu bir şaka olmalı diyor. Kimi sen ölme mi Müslüm Baba diyerek tepki gösteriyor. Şaşkınlık yaratan görüntüsü ile herkeste şok etkisi bırakıyor. 1965 yılında Elazığ’da hayata gözlerini açan Baki Çiçek 1983 yılında İstanbul’a çalışmaya gider ve orada çeşitli işlerde çalışır.

Müslüm Gürses'e benzerliğiyle dikkat çekiyor onu görenler 'bu şaka mı'  diyor - Internet Haber

Kahvehanede, düğün salonlarında çalışır. Taksicilik yaparak geçimini sağlamaya çalışır. 1996 yılında Müslüm Gürses ile tanışan Baki Çiçek, Gürses ile birlikte bazı projelerde yer aldı. Ünlü sanatçı Müslüm Gürses’e benzerliği ile damga vuran Baki Çiçek bir çay firmasının reklamında da ünlü oyuncu ile birlikte rol aldı. Firmanın yaptığı slogan: Benzeri asıl gerçek olanın yerini hiç tutar mı? Sanki onlar içindi.

Antalya’da Yeni Bir Hayat Kurmaya Geldi

Tam 7 yıl önce Antalya merkezde yaşamaya başladı. Giyiminden tut ki hal ve hareketleriyle tamamen Müslüm Gürses’i yansıtan Baki Çiçek hayatının geri kalanını Antalya’da geçirmek için buraya yerleşti. İstanbul’da yaptığı işlere devam eden ve düğün salonlarında çalışan ve taksicilik yaparak geçinen Baki Çiçek görenleri şaşırtıyor. “Bu bir şaka olmalı.” , “Kardeşi bile bu kadar çok benzemez.” gibi cümleler ile karşı karşıya kalıyor. İnsanlar hâli ile yaşadıkları şoku gizleyemiyor. 3 Mart 2013 yılında aramızdan ayrılan Müslüm Gürses’in hatıralarını canlandıran ve canlı tutmaya çalışan Baki Çiçek ona benzerliği ile konuşuluyor.

Müslüm Gürses'e benzerliğiyle dikkat çeken Baki Çiçek: İnsanlar beni  görünce onun öldüğüne inanmıyor - Magazin Haberleri

Çevresindekilerin Yeni Müslüm Babası Baki Çiçek

AA muhabirine yaptığı açıklamada Müslüm Gürses ile çalıştığı işletmede karşılaştığını belirtti. Müslüm Gürses’in de kendisine benzerliğine şaşırdığını dile getirdi. Bundan dolayı da bir kaç projede birlikte rol aldıklarını söyledi. Zorlu bir yaşam sürdüğünü ve bunun en iyi yanın ise Müslüm Gürses’e benzerliği olduğunu belirtti.

Görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor: "Ağabey sen Müslüm baba değil misin,  bu şaka mı?"

Müslüm Gürses ile birlikte çok kıymetli zamanlar geçirdiğini anlattı. Müslüm Gürses’in ölümüyle sarsılan Baki Çiçek:” Ona benzemek bir onurdu benim için. Onun sevdiği şeyleri yapmak, onun gibi giyinip, onun gibi davranmak onu hatırlatıyor bana. O büyük bir oyuncu ve sanatçıydı. Onun yerini doldurmak değil niyetim bunu istesem de yapamam. O çok iyi biriydi. Bazen taksicilik yaparken ilk defa binenler çok şaşırıyor. Devamlı ve özel müşterilerim de var. Onlarda gün boyu benle gezmek istiyor” dedi.