GTA oyunu ilk kez piyasaya sürüldüğünden beri tam 23 yıl geçti. Dünyadaki en iyi oyun serileri arasında kabul edilen bu oyunun en son versiyonu ise 2013 yılında çıkmıştı. Aradan geçen beş yıla rağmen bütün tasarımı ve grafikleri çok beğenilen bu oyun hala oyun meraklılarının en gözde seçeneklerinden birisi.

GTA 6 çıktı mı? GTA 6 ne zaman çıkıyor ?

6 versiyonun çıkacağı haberleri de oyun severleri heyecanlandırmış durumda. Rockstar North firması tarafından 1997 yılında piyasaya sürüldüğünden beri çok sevilen GTA 6 için çalışmalar devam ediyor. Beklenen haber geldi ve oyunun 2021 yılının ilk çeyreğinde çıkabileceği belirtildi. Şimdilik net bir tarih belirtilmese bile bu haber GTA meraklılarını çok sevindirdi.

GTA Nasıl Bir Oyun?

GTA aksiyon ve macera oyunu sevenlerin beğeneceği açık uçlu oyunlardan birisidir. Oyun özel olarak tasarlanmış ve şimdiye kadar oyun severler tarafından tasarımı en çok beğenilen oyunlardan birisidir. Grafikleri de çok beğenilen bu oyun çıktığı tarih olan 1997’den itibaren yani ilk versiyonlarından itibaren çok sevildi.

Avusturya merkezli olan oyun firması Rocstar North firması 2013’ten beri yeni versiyon konusunda bir açıklama yapmamıştı. Hatta firmanın bu oyundan sonra kapanacağı ve artık oyun tasarlamayacağı da konuşulan konular arasındaydı. Ama şimdi durum değişmiş gibi görünüyor. Çünkü Rocstar Games yeni bir açıklama yaptı ve GTA severlerin beklediği açıklama gelmiş oldu.

Tahmini Fiyat

Rockstar Games sadece önümüzdeki yılın yani 2021 yılının ilk çeyreği olarak belirsiz bir tarih vermiş olsa da bazı internet sitelerinde oyunun muhtemel fiyatı da verildi. Birkaç sitede farklı fiyatlardan satılacak olan bu oyunun yaklaşık olarak 60 ya da 70 Euro olacağı tahmin ediliyor.

Fiyatın ne kadar olacağı da GTA meraklıları açısından önemli bir konu. Ancak oyunu merak edenler ve satın almak isteyenler fiyatların belirli olmasına da sevinmiş durumda.

Henüz hangi gün ve tarihte piyasaya sunulacağı belli olmasa da bu oyunu sevenler satın almak için şimdiden heyecanlanmış durumda. 6. versiyonun nasıl olacağı da çok merak ediliyor ve oyunun son hali bekleniyor.