Menstrual Cup Nedir Nasıl Kullanılır?

  • 25 Mart 2015
Menstrual Cup Nedir Nasıl Kullanılır?

Kadınlar regl dönemlerinde hem fiziksel hem de psikolojik dez avabtajları içerisinde iki büklüm olurlar. Hele ki fiziksel sonuçları psikolojik yoğunluğu da iyice tetiklemektedir. Adet dönemlerinde kanama sonuçlarına karşı geleneksel olarak bez, ped ve tampon kullanımı yanına yeni icat olan menstrual cup(kap)’ ı da almaya başladı.
Peki nedir bu menstrual cup? huni şeklinde yumuşak – esnek silikondan yapılan bir kaptır. Adet döneminde vajina içine yerleştiriliyor. Burda dışarı atılan kan toplanıyor. İstenildiği zaman çıkarılıp temizlenebiliyor. Menstrual kabın artılarından biri tekrar kullanılıyor olabilmesi. Kaynar su ile bile Temizlenip Dezenfekte edilen bir kap bir sonraki dönemde de kullanılabiliyor. Rengarenk kaplardan bulmak mümkün ama işleyiş şekli itibariyle kadınlar için günlük hayatta ne kadar rahat olabileceğini ilerideki tecrübelerle görücez.

2016 Bayan Trençkot Modası &  Modelleri

Adet Düzensizliği ve Tüylenmeye Karşı Kür

Kepekli Saçlar İçin Bitkisel Çözüm

 
Menstrual Cup / Kap Nasıl Kullanılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Şule Aktan dedi ki:

    aceba daha önceden kullanan var mı bayanlar? önerileriniz ya da tecrubelerinizi paylaşırsanız iyi olur. ben de denemek istiyorum ama çekiniyorum. ayrıca menstural cup nereden satın alınabilir? nerede satılır? hangi markalar güvenilir? tecrubeli olanlar lütfen paylaşsın.

  2. İlknur dedi ki:

    oldukça güzel bir ürün. başlangıçta biraz karışık gibi görünse de 3 periyot sonra usta oluyorsunuz. üstelik şimdi medikal mağazalarda satılıyor. buradan inceleyebilirsiniz. 1 yılda garanti veriyorlar.

BİR YORUM YAZ