Her Cuma seyircisiyle buluşan kırmızı oda dizisinde bu hafta yaşananlar seyircileri adeta ekran başına kilitledi. Yeni sezonun en çok dikkat çeken dizilerinden biri olan Kırmızı Oda’da anlattıkları ile tüm Türkiye’yi üzen Meliha’nın herkes tarafından ölmüş olarak bilinen kızı Melek gelişi ile şok etkisi yarattı.

 

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından alıntı olan dizi özellikle karakterlerinin hikayeleri gerçek hayattan olması sebebiyle büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Başrollerinde Binnur Kaya, Burak Sevinç, Tülin Özen gibi ünlü isimlerin rol aldığı dizide pek çok ünlü oyuncu da yeni hikayeler ve karakterlerle konuk oluyor.

Meliha Karakteri İle İlgili Akılda Kalanlar Cevap Bulacak

Özellikle ilk bölümle birlikte diziye konuk olan Evrim Alasya’nın canlandırdığı Meliha karakteri ve onun hayat hikayesi seyircileri derinden sarsmıştır. Geçen haftaki bölüm ile birlikte Meliha’nın hikayesi son bulmuş ancak bazı konular havada kalmıştı. Özellikle herkes tarafından merak edilen yangında öldü düşünülen Melek’in, Meliha intihar etmeye çalışırken ortaya çıkması oldukça kafa karıştırıcıydı.

Kırmızı Oda Meliha'nın hikayesi! Kırmızı Oda Meliha, Evrim Alasya kimdir,  kaç yaşında,oynadığı diziler nedir? - Magazin Haberleri - Milliyet

 

Cuma günü yayınlanan bu yeni bölümde de Melek’in kırmızı odaya gelmesi ve doktor hanıma her şeyi anlatmaya başlaması izleyici bir kez daha üzdü. Melek’in her gece olduğu gibi o gecede dışarı çıkması ve evlerinde yangın çıktığını görünce artık özgür olduğunu düşünerek kaçması hikayesinin başlangıcı oluyor.

 

Annesini Merak Eden Melek’in Kırmızı Oda’ya Gelişi

Aslında annesinin tepkilerinden kaçan ve şimdiye kadar annesinin kim olduğunu nasıl bir yapıya olduğunu bilmeyen Melek’in Doktor hanıma gelmesinin asıl nedeni annesi ile ilgili bilgi edinmek ancak Doktor hanım Meliha ile ilgili hiçbir şey söyleyemeyeceğini dile getirince Melek ile ilgili sorular sormaya başladı. İlk olarak Meliha’nın neler yaptığını merak eden doktor hanım beyin kanamasından öldüğünü duyunca şoke oldu.

 

Bir gün önce ise üvey abisi Necdet’in öldüğünü söyleyen Melek annesinin beyin kanamasından vefat ettiğini ve onun karşısına çıkmadığı için çok üzgün olduğunu belirtti. Bu durum izleyiciyi derinden sarstı ancak meleğin Hayat hikayesini anlatması iyi ki annesi yaşadığını öğrenmemiş dedirtti.