Tv 8 kanalının sevilen yapımlarından olan MasterChef, her bölümüyle izleyicilerine hayranlık uyandırmaya devam ediyor. Bu bölümde yaşanan olayda ise, gerginlik ekrandakilere yansıdı. Kişi sayısı azaldıkça daha çekişmeli bir yarışmaya dönen Masterchef, bu seferde Barbaros’la damga vurdu. Yarışmacıların üzerindeki gerginliğin artması hareketlerine de yansıyor.

Barbaros tatlısını buzdolabına koyduktan sonra kapağını kapatmadığı için, Mehmet Şeften azarı yedi. Hareketleri ve tavırlarıyla dikkatleri üzerine çeken Barbaros’un bu hali Mehmet Şef’i çileden çıkarttı. Barbaros, Danilo Şef’in tatlısını hazırlamak için yapılan yarışma sırasında buzdolabının kapağını açık unutunca, Mehmet Şef’in eleştiri oklarına maruz kaldı.

Masterchef'te gergin anlar! Mehmet Şef'e sesini yükseltince tansiyon yükseldi

Final Yaklaştıkça Gerginlik Artıyor

Stüdyoda her hafta gergin anlarıyla gündeme gelen program, bu seferde Mehmet Yalçınkaya ve Barbaros arasındaki diyalogla gündeme geldi. Acelesinden dolayı dolabın kapağını açık unuttu ve Mehmet Şef deyim yerindeyse Barbaros’a sözleriyle saldırdı.

Yarışmacılar Bolu dönüşünde Danilo Şef’e aranjman tatlısı hazırlamak için işe koyuldular. Bu yarışma sonunda da eleme adayı belirlenecekti. Bu stresten dolayı yarışmacılar afalladı ve olmayacak olaylara imza attılar. Bu sefer Barbaros yaptığı hareketle şefinden azarı yedi. İşine çok fazla önem veren Mehmet Şef, Barbaros’u bu yüzden topa tuttu.

Eray Ödül Almaya Hak Kazandı

Sefa’nın yarışmaya veda etmesiyle daha çekişmeli olan yarışmada sadece 5 kişi kaldı. Kalan 5 yarışmacı Masterchef şampiyonu olabilmek için ter dökmeye devam ediyor. Yarışmacıların az kalması, hatalarının kolay fark edilebilir duruma gelmesine neden oldu. Barbaros yaptığı davranıştan dolayı azar yemekten kaçamadı.

Bolu’da gerçekleşen yarışmada Eray, Özgül, Barbaros, Serhat, Emir kıyasıya yarıştılar. Fakat ayrışma sonunda hünerlerini en iyi şekilde sergileyerek birinciliğe hak kazanan isim Eray oldu. Eray yarışmadaki başarısından dolayı, 25 bin TL  para ödülüyle ödüllendirildi. Yaptığı yemeklere beğenileri alan Eray, zorlu mücadelesine devam ediyor.

Bu sırada pek çok aksiliğinde ardı arkası kesilmiyor. Unutulan malzemeler, açık kalan buzdolabı kapakları, şeflerin sinirlenmesine neden oluyor. Küçük bir hatada bile büyük kayıplara neden olabilecek yarışma her hafta olaylarıyla konuşulmaya devam ediyor. Şefler bu küçük hataların yenilenmemesi adına yarışmacıları sert bir dille uyarıyor. Buda gergin anların yaşanmasına neden oluyor.