Tv8 ekranlarında yayınlanan Masterchef programı oldukça ilgiyle takip edilen programlardan bir tanesidir. Yarışmada son zamanlara yaklaşılırken favori adaylar elenmeye başladılar. Yarışmada oldukça iyi performans sergileyenlerden biri olan Furkan yarışamaya eda etmiş ve sevenlerini üzmüştü. Sevilen yarışmacının vedasından sonra yeni haftaya girildi heyecan oldukça yükseldi.

Esra ve Emir takım kaptanları olarak bu heyecanlı haftaya damga urdular. Esra mavi takım, Emir de kırmızı takım kaptanıydı. Kırmızı takım beklentileri karşılayamadı ve Eray ile Barbaros eleme potasında yerlerini aldılar. Ancak son bir oyun vardı ve kırmızı takım hem onurlarını korumak hem de eleme potasına gelecek son kişinin mavi takımdan olmasını istedikleri için büyük gayret gösterdiler.

Çabalar Sonucunda Esra Eleme Potasına Girdi

Kırmızı takım gayret etti ve eleme potasına giden son isim mavi takımdan Esra oldu. Son ikide ise Esra ile Barbaros kaldı ve izleyenler büyük bir heyecanla bu anı seyrettiler. Çünkü her iki isim de oldukça yetenekliydi. Bu durum jürilerin de işlerini oldukça zorlu hale getirdi. Sonuç olarak Esra yarışamaya veda eden isim oldu. Esra gözyaşlarını tutamazken ortamda da oldukça duygu dolu dakikalar yaşandı. Esra’nın vedası jüri üyelerini de derinden etkiledi. Şefler de Esra’ya veda ederken gözyaşlarını tutamadılar.

Esra özel bir eğitim almamasına karşın yaptığı yemeklerle herkesi etkileyen bir yarışmacıydı. Başarılı işler yapması izleyiciler tarafından da şefler tarafından da oldukça takdir edilmişti. İddia edilenlere göre Esra yarışma programına veda etmişti ama kendisine büyük bir teklif yapılacaktı.

Veda Sonrası Sürpriz İddia

Esra, Masterchef yarışmasında oldukça çaba gösterdi ve ortaya koyduğu işlerle herkesi büyülemeyi başardı. Ortaya atılan iddialara göre Esra’nın başarısı Acun Ilıcalı’nın da dikkatini çekmişti. Acun Ilıcalı’nın Esra’ya bir teklifte bulunacağı iddia edildi.

Esra için bir program teklifinde bulunacağı iddia edilen Acun Ilıcalı net bir açıklama yapmadı. Esra, Tv8’de daha evvel yayınlanan Yemekteyiz isimli programda da yer almıştı. Esra’ya yapılacak teklifin de bir yemek programıyla iğli olduğu, gündüz kuşağında yer alacak yemek programını sunması için konuşulacağı iddia edildi.