Master Chef 2020 2021 döneminde çok ses getiren yarışmacılardan biri olan Uğur Yılmaz Deniz, bu kez de çok konuşulmayı başardı. Sosyal medya hesabından seneler öncesinde paylaştığı medyalar bomba gibi gündeme oturdu.

Paylaşımlarında dev spor kulüplerinin başkanlarından, kadınların tercihlerine varana kadar yaptığı hakaretler ile dikkat çekti. Uğur Deniz Yılmaz’ın sosyal medya paylaşımlarında yaptığı hakaret dolu paylaşımları nedeni ile Acun Ilıcalı, yarışmacıyı programdan diskalifiye etti.

MasterChef Uğur Yılmaz Deniz diskalifiye mi edildi? MasterChef'ten  diskalifiye edildiği duyurulan Uğur Yılmaz Deniz'den flaş hamle - Magazin  Haberleri - Milliyet

Sosyal medyada hızla yayılan paylaşımlarına programı yakından takip eden izleyiciler tarafından çok fazla tepki almaya devam ediyor. Acun Ilıcalı da yaşananlara tepkisiz kalmayarak kendine ait sosyal medya hesabından başarılı yarışmacı Uğur Yılmaz Deniz’in yaptığı paylaşımlardan dolayı yarışmadan kovulduğu bilgisini ilan etti.

Uğur Yılmaz Deniz Kimdir?

Uğur Yılmaz Deniz yarışmaya Antalya’dan katılıyor. 26 yaşında olan Uğur Yılmaz, iki kardeşlik bir aileye mensuptur. Yarışmacı aşçılık mesleğine çok da meraklı olmadığını yemek yapmaya olan ilgisinin ilk yemeğini yaptıktan sonra oluştuğunu söyledi. Yemek yapma konusunda ilk tecrübesini de küçük bir işletmede çalışarak kazanmış.

Yeteri kadar tecrübe ve bilgi edindikten sonra çalıştığı restorandan ayrılarak Bodrum’da bulunan İl Riccio’da çalışmaya başlamış. Yeni başladığı yerde tam 7 adet İtalyan şef ile çalışarak tecrübelerine tecrübe eklemiştir. Çalışma hayatına Cruie gemisinde çalışarak devam eden Uğur Yılmaz Deniz, Mein Schiff 2 isimli gemide oldukça uzun bir dönem çalışarak bilgilerine yenilerini eklemeye devam etmiştir.

MasterChef Türkiye yarışmasından diskalifiye edilen Uğur Yılmaz'ın skandal  mesajları: Aziz Yıldırım, Ali Koç, Acun Ilıcalı ve Kürt vatandaşlara ağır  küfürler

Tam 6 ay Mein Schiff gemisinde çalıştıktan sonra memleketine geri dönen yarışmacı, bu kez de yavru vatan Kıbrıs’ta çalışmaya başlamış. Kıbrıs’ta bulunan Kıbrıs Elexus Hotel’de aşçılık yapmaya başlamış fakat burada pek tecrübe sahibi olamadığını bilakis bildiklerini de unuttuğunu farkına varan Uğur Yılmaz Deniz Katar’a giderek etkin bir şekilde tam 2 yıl kadar burada çalışmıştır.

İddialar Doğru Çıktı! Acun Ilıcalı, Uğur'un Zamanında Attığı Tweetler  Yüzünden Yarışmadan Diskalifiye Edildiğini Açıkladı - onedio.com

Mesleğinin en verimli dönemlerini burada geçirmiştir. Kazandığı tecrübeler ile Master Chef 2020 programına katılarak başarılar göstereceğine inanan Uğur Yılmaz, ilk elemeleri geçerek asıl yarışmacıların kadrosuna geçmiştir. Haftalardır yarışmada olan Uğur, ilk sekize kalmayı başarmıştır.