Amerika’da yayınlanan masterchef Junior yarışmasının oyuncuları ve formatı herkes tarafından ilgi görüyor ve severek izleniyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde yaşanan acı bir olay nedeniyle masterchef Junior yarışmacıları ve izleyicileri yasa boğuldu. Yarışmacılardan Ben Watkins’in hayatını kaybetmesi herkesi derinden üzdü.

Yaklaşık bir buçuk yıldır kanser tedavisi gören masterchef Junior yarışmacısı Ben Watkins bu mücadeleyi kaybetti ve hayata gözlerini yumdu. Ben Watkins’in ölümü üzerine sevenleri adeta yasa boğuldu. 14 yaşındaki sevimli yarışmacının yaşadıkları da içler acısıydı hem annesini hem de babasını intihar sebebiyle kaybeden küçük yarışmacı geçtiğimiz günlerde ölümüyle sevenlerini derinden sarstı.

Acılı Büyükannesi Ve Amcası Açıklama Yaptı

Yarışmacının büyükannesi ve amcası tarafından bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada 2017 yılının Eylül ayında hem annesini hem babasını kaybettiğini belirten büyükanne ve amcası Ben’in çok güçlü bir kişiliğe sahip olduğunu ve asla şikâyet etmediğini söyledi.

HASTALIĞI NADİR GÖRÜLÜYORDU

Nadir olarak görülen hastalığının yarışmada da herkesle paylaşılması üzerine tüm izleyicilerden gördüğü sevgi onu oldukça mutlu etmişti açıklamasında bulundular. Aynı zamanda bu yaşına kadar çok acı çektiğini belirten acılı büyükanne ve amca acısının artık son bulduğunu söyledi.

Kansere yenik düştü! MasterChef Junior yarışmacısı Ben Watkins hayatını kaybetti

Yalnızca 6 kişide görülen  bir hastalık yumuşak doku tümörü olarak bilinen bir hastalıktı. Hem annesinin hem de babasının ölümünün sonrasında Ben Watkins için bir yardım hesabı kuruldu. Yaklaşık 200 bin dolar toplanan yardım hesabında Ben’in ölümü üzerine aile tarafından bağış yapıldı.

Kısa Sürede Tüm Dünya Sevmişti

Bir bağışçı ise yaptığı açıklamasında Ben’in tatlı bir çocuk olduğu ve Masterchef Junior yarışmasında favori isimlerinden olduğunu belirtti. Ölümü için oldukça üzgün olduğunu söyleyen bağışçı bir şef olarak muazzam bir rol model olduğunu ve herkes tarafından çok özleneceğini belirtti.

AİLE AÇIKLAMA YAPARAK HABERİ DOĞRULADI

Ünlü şef Gordon Ramsay de Ben Watkins’in ölümü ile ilgili bir mesaj paylaştı. Onun yetenekli bir aşçı olduğunu ve oldukça güçlü bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyen Ramsay, onun her zaman sabırlı davrandığını belirtti. Sevimli yarışmacı Ben Wakins’den geriye kalan yalnızca yarışmada yaşadığı güzel anlar ve fotoğrafları oldu.

ÜNLÜ ŞEF TWITTER'DAN ACISINI PAYLAŞTI

Kansere yenik düştü! MasterChef Junior yarışmacısı Ben Watkins hayatını kaybetti