TV8 ekranlarının en sevilen programlarından biri olan MasterChef Türkiye yarışması büyük bir heyecan ile devam ediyor. 10 Aralık Perşembe günü yapılan dokunulmazlık oyununda kimin dokunulmaz olduğu çok merak ediliyor.

Son dokunulmazlık oyunu olan bu oyunda kış menüsü yapılacak oldu. Yarışmacıların her biri en iyi kış menüsünü yapmak için kıyasıya bir yarış gösterdi. Aynı zamanda yaratıcılığını da ön planda tutulduğu bölümlerden biri oldu. Takım oyunu olarak oynanan bu oyundan sonra dokunulmazlık oyunu ile birleştirildi.

MasterChef'te eleme adayı kim oldu? 10 Aralık MasterChef dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

Peki, bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? 118. bölümde yapılan dokunulmazlık oyunu son dokunulmazlık oyunu olarak geçti. Mavi takım avantaj kazandı ve kırmızı takım birbirine bağlı şekilde yemek yapmaya başladı. En yaratıcı yemekleri yapan Kişi dokunulmazlığı kazanan kişi oldu. Mavi ve kırmızı takım arasında kaybeden takımdan oylama yolu ile haftanın ilk eleneni belli oldu.

217672254325fd2343e88849
Bireysel Dokunulmazlığı Kazanan İsim

MasterChef Türkiye programı elemeler ve dokunulmazlık ile devam ediyor. Yavaş yavaş finale yaklaşmasından kaynaklı olarak yarışmanın heyecanını artıyor. MasterChef Türkiye yarışmasında kış menüsü dokunulmazlık oyununu belirleyen menüydü.

Dokunulmazlığı kazanan takım kırmızı takım oldu. Sefa yapılan tabaklar arasında en zayıf tabağı almasından kaynaklı olarak 3. sırada yer aldı. Oyun 2.’si ise Barbaros oldu. Bireysel dokunulmazlığı kazanan kişi Serhat oldu. Öylece eleme potasına girmekten kurtuldu.

420565059345fd234588e310

Son derece heyecanlı bir yarış olmasından dolayı herkes nefessiz bir şekilde dün akşam yayınlanan bölümü izledi. Yarışmada heyecan giderek artıyor. Serhat isimli yarışmacının dokunulmazlığı kazanması sosyal medyada çok büyük bir paylaşım tufanına sebep oldu.

master1
Haftanın İlk Eleme Adayı Kim Oldu?

Dokunulmazlık oyununu kırmızı takım kazandığı için eleme adayı mavi takımdan yapıldı. Eleme adayları yazılırken Barbaros ve Sefa birbirlerini yazma yoluna gitti. Bu durumda eleme adayı olacak kişiyi belirleyecek olan Serhat oldu.

Serhat ise oyunu Sefa’dan yana kullandı. Oylama sonucunda haftanın ilk eleme adayı Sefa oldu. Hafta sonu yapılacak elemede kimin veda edeceği büyük bir heyecan ile bekleniyor. Finale doğru yaklaşan yarışma heyecanını sürdürüyor.