Masterchef Türkiye’de yine 25.000 TL’lik ödün oyunu için heyecan doruktaydı. Adeta kıyasıya bir mücadele veren iki takım arasında birinciliği mavi takım aldı. Böylelikle kendi aralarında 25 bin TL’lik para ödülünü kazanmak için mücadele eden takımda birincilik Ebru’ya gitti.

MasterChef Türkiye'de kıyasıya mücadele! 25 bin TL'lik ödülün sahibi belli oldu

Mavi takım arasında yapılan son yarışmada finalde Sefa, Ebru ve Barbaros kalmıştı. Ebru, Barbaros ve Sefa’yı da eleyerek birinciliği almaya hak kazandı. Masterchef Türkiye’nin 102. bölümünde mavi ve kırmızı takım oyuncuları şeflerin istediği köfte menülerini hazırlayarak adeta kıyasıya bir mücadele gerçekleştirdi.

Köfte Menüsü İle Yarıştılar

Şeflerin istedikleri menüde kasap köfte, kaşarlı köfte, Akçaabat köfte, piyaz, ayran ve her takımın özel bir köfte tarifi olması gerekiyordu. Oyunculara verilen sürenin bitmesi ile birlikte 4 çeşit köfte, ayran ve piyaz şeflere sunuldu. Tadımın yapılması ile birlikte şefler kendi aralarında bir değerlendirme yaparak ödül oyununu oynamak üzere mavi takımı seçti.

MasterChef Türkiye'de kıyasıya mücadele! 25 bin TL'lik ödülün sahibi belli oldu

Kaşarlı köfte, Akçaabat köfte ve kasap köfte sunumlarında şefler tarafından daha başarılı bulunan mavi takım olurken 2 puan değerindeki özel köfte tarifinde ise kırmızı takım başarılı bulundu. Böylelikle ödül oyununu kazanmış olan mavi takım oyuncuları 2. tura geçerek yarışmaya devam ettiler.

Ebru’nun Kazanacağını Kimse Düşünmüyordu

İkinci turda ise şefler tropikal meyvelerden bir tatlı yapılmasını istedi. Böylelikle kazanacak olan yarışmacıya 25 bin TL ödül verileceğini açıkladı. Şeflerin seçtiği tropikal meyveler ise Çarkıfelek meyvesi, Mango, Ejder meyvesi, Yıldız meyvesi ve pomelo’ydu. Üstü kapalı olarak verilen bu tropikal meyveleri yarışmacılar görmeyerek seçti ve hangi meyveden tatlı yapılacaklarını belirlenmiş oldular.

MasterChef Türkiye'de kıyasıya mücadele! 25 bin TL'lik ödülün sahibi belli oldu

Tropikal meyvelerden olacak tatlı için verilen sürenin bitimi ile birlikte şefler tadım yaparak bir değerlendirmede bulundu. Yarışmanın finalinde Sefa, Ebru ve Barbaros kaldı. Barbaros 3. olurken Sefa ise 2. oldu ve 25000 TL’lik ödülü Ebru kazandı. Aynı zamanda iddialı isimlerden birisi olan Emir’in Ebru’nun kazanamayacağı hakkında iddiaya girmesi ve Ebru kazanırsa 25000 TL bende veririm demesi komik anlara sahne oldu. Yarışma bitiminde Ebru’nun kazanmış olması ise ikili arasında yaşananlar ile seyirciyi güldürdü.

MasterChef Türkiye'de kıyasıya mücadele! 25 bin TL'lik ödülün sahibi belli oldu