TV 8 ekranlarının en çok sevilen programından biri olan MasterChef Türkiye programında dün akşam yayınlanan yeni bölümünde her iki takım da 25 bin TL’lik ödül için yarıştı. Bu büyük ödülü her iki takım da çok istediği için kıyasıya bir rekabet yaşandı.  Şeflerin kendilerinden istediği menüyü en iyi şekilde yerine getirmek için yarışan yarışmacılar çok büyük bir başarı ortaya koydular.

107 bölüm yaşananlar oldukça heyecanıydı. Birbirinden lezzetli yemekler ve tatlılar yapıp 25 bin TL ‘lik ödülü alabilmek için büyük bir emek sarf ettiler. İlk oyunda makarna çeşidini en iyi yapan takım ikinci oyunda oynamaya hak kazandı. Oyun sonunda ise 1 kişi 25 bin TL’lik ödülü kazandı. Peki, 25 bin TL ödülünü kazanan yarışmacı kim? Büyük bir merak ve heyecan ile izlenen programın 25 bin TL’lik ödülü kazanan belli oldu.

MasterChef Türkiye'de 25 bin TL'lik para ödülünü kazanan yarışmacı belli oldu
MasterChef Yarışmasında 10. Dakikada Yarışmacıların Yerleri Değişti!

MasterChef programının 107. bölümünde başarılı yarışmacılardan 4 adet makarna çeşidinin yaptırılması istendi. Bunun üzerine yarışmacılar büyük bir hız ile makarnaları yapmaya başladı. Deniz mahsüllü ravioli, porçini, trüflü tagliani ve parmesanlı makarna gibi 4 çeşit makarnayı en iyi şekilde yapan kişiler ikinci yarışmaya girmeye hak kazandı.

MasterChef Türkiye'de 25 bin TL'lik para ödülünü kazanan yarışmacı belli oldu

Bunun üzerine makarnalar hazırlanmaya başladı ve kaptanlar öncülüğünde makarnalar yapıldı. Daha sonra ise 10 dakika geçti ve yarışmacılar sürpriz bir şekilde yer değiştirmeye başladı. İzleyiciler bu durum karşısında çok büyük bir şaşkınlık yaşadı. Yarışmanın bu kısmından sonra yer değiştiren yarışmacılar arkadaşlarının yarım bıraktığı makarnalara devam etme durumunda kaldı.

Yarışmayı Kim Kazandı?

 

MasterChef yarışmasının 107. bölümünün büyük ödülü  25 bin TL oldu. Bu yarışma için ilk turda 4 çeşit makarna yapıldı ve kazanan kişi ikinci yarışmaya katılamaya hak kazandı. İkinci yarışmada da büyük bir başarı sergileyen Özgül isimli başarılı yarışmacı bölümün ödül kazananı olmayı başardı. 25 bin TL’lik ödülünün kazananı başarıcı yarışmacılardan biri olan Özgül oldu. Oldukça zorlu bir yarışmada büyük bir başarı yakalayıp birinci olmayı başardı.

MasterChef Türkiye'de 25 bin TL'lik para ödülünü kazanan yarışmacı belli oldu