Hem erkek hem de kadınlar için ortak bir estetik sorun olan istenmeyen tüylerden kıllardan kurtulmanın en zamane ve en iyi sonuç verici yöntemi lazer epilasyondur.  Kıl ve tüylerrinizden acısız ve kesin çözüm elde etmek için ( günümüz için konuşuyorum tabi ) lazer epilasyon tek alternatiftir.
Peki lazer epilasyon nedir, nasıl uygulanır, kimlerde tavsiye edilir, yan etkileri var mıdır,  seans ücreti ne kadardır,  vücudun hangi bölgelerinde uygulanması tavsiye edilir, sonuç itibariyle başarı oranı yüzde kaçtır, kaç seansta ve ne kadar bir sürede tüylerden kıllardan kurtulabilirsiniz gibi soruları cevaplamaya çalışalım..
Lazer epilasyon iğneli ve iğnesiz direk ışınla olanı olmak üzere iki ayrı metod vardır. iğneli lazer epilasyon diğerine göre biraz daha acı vericidir ama sonuç daha kalıcı ve daha kesindir. haliyle bunun fiyatı diğerine göre daha pahalıdır.
Lazer epilasyon’un yan etkilerine gelince hamile bayanlara önerilmemekle birlikte işlem görecek kişinin cildi esmerleştikçe cilde zarar verir. Sebep ise makina ciltte siyah gördüğü kıl köklerini yakalayıp yakmaya çalışırken esmer olan cilt de zarar görür. Kısa veya uzun süreli leke bırakabilir bu durumda.  Durum itibariyle lazer epilasyona başlamak için yaz ayları dışında bir zaman belirleyin yada işlemi uygulayacağınız bölgeleriniz güneşe maruz kalıyorsa güçlü güneş kremleri kullanın.
Lazer Epilasyon’da ilk seansınızdan ortalama 7-8 gün sonra uzayan tüy veya kıllarınızın kendi kendine dökülmeye başladığını göreceksiniz. Yani ilk seanstan itibaren sonuç almaya başlayacaksınız. Seans sayısı arttıkça kıl kökleri zayıflamaya kimisi gözle görülür biçimde yok olmaya başlayacak sevineceksiniz 🙂
Uzmanlar hala cinsel organ bölgelerinde lazer uygulaması konusunda hem fikir değillerdir. Kimisi uygulanabilir derken kimisi ne olur ne olmaz diyerek tavsiye etmiyorlar.
Gelelim lazer epilasyon seanslarının fiyatlarına : Öncelikle vereceğim fiyatlar Bursa bazlı fiyatlar olup ortalama örnek fiyatlardır. İstanbul ankara veya diğer illerde de illa ki fiyat konusunda değişiklik vardır ama en azından ortlama bir fikriniz olsun.
Sizlere önerim seans başı gidip ödeme yapmaktansa gitmeyi düşündüğünüz yer ile tamamiyle bitirmecesine anlaşıp bir fiyat alın. seans başı daha pahalıya patlar çünkü. Erkekler için lazer epilasyon fiyatları : göğüs : 800 tl kollar : 500 tl yanak bölgesi : 300 tl ense bölgesi : 250 tl gibi ortalama fiyatlardır. Bayanlar için ise fiyatları erkekler için istenenden ortalama 100 tl eksiğini düşünüp öyle baz alabilirsiniz. Bayanlar için tüm vücut komple kampanyalı fiyat : 1250 tl idi son zamanlarda. erkekler için ise hatırladığım kadarıyla 2000 tl gibi bir miktar.
İlk seanstan itibaren dökülmeye ve zayıflamaya başlayan kıl ve tüyler ortalama 8-9. seanstan sonra artık ciddi bir kısmı tamamiyle yok edilmiş olacaktır. Sizin tüylerinizin ( kıllarınızın) rengine, kalınlığına ve hormonal özelliklerinize göre bu süre değişklik arzedecektir. Mesela sarı tüyler için henüz bir çare yoktur. Lazer epilasyon işlemi malesef sarı tüyler için işe yaramıyor.
Son olarak size tavsiyelerimi özetleyeyim:  öncelikle biraz maliyetli olduğu için birkaç yerden fiyat alın. seans başı değil yekunen bir fiyat istemeyi tercih edin. Seansta makinenin ayarının sizin cilt ve tüylerinize uygun hale getirilmesine dikkat edin. ( düşük ayarda uygulandığında kimi kıl dökülürken kimi kalıyor). Uygulamaya elinizden geldiğinde kış veya bahar aylarında başlamaya çalışın. Sağlık ve sıhhat dolu günlere..