36. bölümü ile ekranlara gelen kuruluş Osman kemik bir izleyici kitlesi ile izlenmeye devam ediyor. Her bölümünde geceye tam anlamıyla damgasını vuran farklı sahnelerin yaşanması dizinin heyecanını artırıyor. 36. bölümde ise Targun Hatun’un obaya gelişi seyirciler tarafından en merak edilen sahne oldu.

 

Bir anda değişmeye başlayan dengelerin obadaki hatunlar arasında karmaşıklığa yol açmasına neden oldu. Özellikle Hazal hatunun, Targun hatuna sarfettiği sözler herkesi şaşırttı. Dikimhaneye gelen Targun hatuna yakında kayıya gelin de olursun sözleri heyecanı artırdı.

 

Osman Beyin Kararı Ne Olacak?

 

Ancak targun hatun’un bey kızına bir bey ile evlenmenin yakışacağını söyleyerek kayı beylerinden bekar olup olmadığı sorusunu sordu. Bunun üzerine Hazal hatun’dan yanıt gecikmedi. Kayıp beylerinden herkesin evli olduğunu söyleyen Hazal Hatun ancak Kayı beylerinden evlat isteyenlerin olduğunu söyleyerek geceye damgasını vurdu.

Kuruluş Osman 36. Bölüm - YouTube

 

Bu konuşmalar Selcan Hatun’un oldukça dikkatini çeker ve sabrını taşırır. Konuya manalı sözleri ile noktayı koyan Selcan Hatun kayı obasına gelin olmanında oldukça zor olduğunu ve artık daha da zorlaştığını söyledi. Kayının devlet olmayı istediğini söyleyen Selcan hatun artık kayıya gelin olacak hatunun devlete hatun olacağı anlamına geldiğini söyleyerek kitabın tam ortasından konuşmayı başardı. Son olarak sözlerine Kayı obasına gelin olmayı ve kayı obasına evlat vermeyi istiyorsa kendisinin de bir bala olması gerektiğini söyleyerek herkesi susturdu.

 

Obadakilerin Tepkisi Merak Ediliyor

 

Öte yandan seyirciler Osman Bey’in Targun hatun hakkındaki kararını merak ediyor. Hatta obadakiler bu kararına nasıl bir tepki vereceğini de merakla bekleniyor. Bala Hatun’un tepkisi ise herkesi üzecek gibi görünüyor. Öte yandan dizinin önemli olayları konusunda Targun Hatun’un babasının Bizans’ın elinden nasıl kurtaracağı da konuşuluyor.

Kuruluş Osman 36. Bölüm Fragmanı - Osman Bey'in Targun Hatun kararı obada  nasıl karşılanacak?

 

Son dönemlerin en popüler dizilerinden biri olan kuruluş Osman’da 36. bölümde yine reytingler görüldü. Başrolünde Burak Özçivit’in bulunduğu dizi son zamanlarda sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasında yer alıyor. Dizide ileriki zamanlarda neler olacağı ise merakla bekleniyor. Osman Bey’in Targun Hatun hakkındaki kararı için sosyal medya hesapları üzerinden şimdiden yorumlar yapılmaya başlandı.