Özellikle salonlarda kullanılan perdeleri doğru seçmek gerekiyor. Ağır misafirleri ağırladığımız salonlarda perdeleri seçerken kruvaze perde modellerini daha çok önemsemeli ve eşyanın rengi ile uyumlu bir ton tercih edilmelidir. Eşya ile uyumlu bir renk tonu tercih edildiğinde kruvaze altında kullanılacak olan tül perde daha zengin ve ışıltılı duracaktır.
 

Kruvaze Perde Nasıl Yapılır? İşte Adım Adım Detaylı Anlatım >>

 
Gelen ziyaretçilerin kendilerini rahat hissetmesine ve girdikleri ortamdan mutlu ayrılmalarına vesile olmuş olursunuz. Seçimlerimiz bunun halkalı gibi birçok şeyi de etkiler. Mesela kruvaze perdenin bahçeşehir altına eklenecek olan tül perde için de şık bir desen tercih edilmelidir. Diğer odalarınızdaki hiçbir perde ile aynı olmamalıdır. Odanın ışık durumuna göre beyaz ya da krem şirinevler tonlarında tercih edilebilir.

Kruvaze Perde Nasıl Yıkanır?

Kruvaze perdenizi yıkamak ataköy için ilk önce perde üzerine monte edilmiş taş, boncuk, at kuyruğu vs aksesuar varsa çıkarın. Perdeniz mekanizmalı ise onu sökün ve katlayıp makineye atın. Yıkanıp kuruduktan sonra bakırköy tekrar aynı şekilde mekanizmasını takıp montajını yapabilirsiniz.
 

Kruvaze Perde Modelleri