Korona virüsü şaşırtmaya devam ediyor. Bilinmezlikler ile dolu korona virüs ve bir çok soru işareti halen çözülmüş değil. ABD’de araştırmalar son hızı ile devam ederken yapılan araştırmalar sonucunda uzmanlar korona virüsünün çocuklar üzerindeki etkilerinden bahsetti. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada çocukların sadece yüzde dörtlük bir kısmı korona oluyor. korona virüse yakalanan çocuklar ise hafif derecede virüsü atlatıyor.

Çocuklar Üzerindeki Etkisi Tartışma Konusu Oldu!

Dünya üzerinde büyük bir hızla yayılmaya devam eden korona virüs  ile ilgili yeni gelişmeler elde edildi. Korona virüsünün etkisi ve yayılma şekli farklılıklar göstererek yayılmaya devam ediyor. Mutasyona uğrayan korona virüs hala cevapsız sorular bırakıyor.

Corona virüsüyle ilgili umut verici araştırma: Çocuklarla ilgili en net bulgu

ABD’de devam eden incelemeler sonucunda çocuklar üzerindeki etkisi araştırma konusu oldu. Sıkı bir takip sonucunda korona virüsün çocuklar üzerindeki seyrine dikkat çekildi. Philadelphia da yer alan  Çocuk Hastanesi’nde devam etmekte olan araştırmalara göre korona virüs olan çocuk sayısı tahmin edildiğinden daha az ve bu virüs nedeniyle hastaneye çok az sayıda çocuk kaldırılıyor.

Azınlıkta Olanların Test Sonuçları Daha Çok Pozitif!

Bilim insanları yaptıkları araştırmalar neticesinde ele alınan grupta çok az sayıda çocuğun korona virüse yakalandığı tespit edildi. Bu virüse yakalanan çocuklardan ise küçük bir grup hastahaneye kaldırılacak derecede hastalanırken ölen sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor.  Çocuklarda ki bu korona virüs seyri şaşırttı.

Dikkat! Çocuklar sanıldığından daha fazla virüs taşıyor - Sağlık son dakika  haberler

ABD’de yapılan araştırmalar sonucunda bilim insanları yetişkin ve çocuklarda ki bu seyrin nasıl değiştiğini bir türlü anlamlandırmadı. Yetişkin ve çocukların bağışıklık sistemleri nasıl çalışarak korona virüs ile mücadele ediyor hala anlaşılmış değil. Uzmanlar korona virüsün de eline alınan çocukların yaş ortalamasının 9 olduğunu belirtti.

Çocuklar koronavirüsten neden etkilenmiyor? | Euronews

Bilim insanlarının araştırmalar sonucunda elde ettikleri bulgulara göre azınlıklar daha çok korona virüse yakalanıp hasta oluyordu. Araştırmalarda azınlıklara daha az sayıda test yapılmış olsa da daha çok korona virüs testi pozitif çıkan kişi mevcuttu. JAMA Paediatrics dergisi aracılığı ile ABD’li bilim insanları elde ettikleri araştırma sonuçlarını paylaştılar. Araştırmaların halen devam etmekte olduğunu da belirterek ilginç bilgiler ortaya koydular.