Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında Songül Biçim adındaki vatandaş ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yüzünün ikiye ayrıldığını gören Songül Biçim’i acil bir şekilde hastaneye kaldırdı. Kaza sonrasında ciddi ve bir o kadar zor ameliyat sonrası hastanın iyileşme süreci başladı.

Zor geçen fakat başarılı bir ameliyat geçiren hastanın durumunun şuan iyi gittiği biliniyor.  Eskişehir’de gerçekleşen bu kaza sonrası ilk müdahale ve uzun süren zor ameliyat, Şehir hastanesinde gerçekleştirildi. Zor geçen ameliyat başarılı bir şekilde tamamlandı. Yüzü eski halini almaya başladı.

Olay Günü Neler Yaşandı?

Bursa’da yaşayan ve 2 çocuk sahibi olan Songül Biçim (40), geçen ay Şanlıurfa istikametinde bir yolculuk gerçekleştirdi. Taziyeye gitmek için ailesiyle birlikte yola çıkan Songül Biçim kazada çok feci yaralandı. Yüzünün ikiye ayrılması ve tüm yüz kemiklerinin parçalanması durumunda acil müdahale için Bursa Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

Uzun Süren Zor Ameliyat Sonrasında Başarılı Sonuç Alındı

Songül Biçim kaldırıldığı hastanede hemen müdahale edilmeye başlandı. Eskişehir, Şehir Hastanesi’nde Plastik Cerrahi ile sıkı bir ameliyat gerçekleştirildi. Hastanın yüz fonksiyonları ve eski yüz şeklini kaybetmemesi için 10 saat süren zor bir ameliyat yapıldı.

Hastanın yüzünü birleştirmek için yaklaşık olarak 10 adetten fazla plak ve 40 civarında vida ile birleştirme işlemi yapıldı. Zor bir ameliyat geçiren Songül Biçim, ameliyat sonrasında yoğun bakım sürecini başarı ile tamamladı.

Yoğun bakımdan çıkarılan hastanın durumu iyiye gittiği için normal odalara alınmasına izin verildi. Hastane doktorları hastanın geldiğinde durumunun çok kritik olduğunu,  tüm çenenin alt ve üst olmak üzere ciddi anlamda hasar gördüğünü, kemiklerde ciddi anlamda kırıklar olduğunu ve zor bir ameliyat geçirdi ama başarılı geçtiğini söyledi.

Hastanın yüzündeki ameliyat izlerini mümkün olduğu kadarıyla eski haline getirmek için pandemi sürecinde başarılı bir ameliyat gerçekleştirildiğini söyleyen doktor, Songül Biçim’in yakın zamanda eski haline döneceğini ve birkaç günden sonra hastaneden taburcu edileceği haberini verdi. Ameliyat sonrasında gözlerini açan Songül Biçim, olayı ve kaza anını hatırlamadığını sadece gözlerini hastanede açtığını söyledi. Durumunu öğrenen Songül Biçim, hayatını kurtardıkları için doktorlara teşekkür etti.