Her insan kaslarını geliştirmek ve fiziğini daha düzgün bir hale getirmek ister. Bu kapsamda birçok yol dener ve genelde sonuç hep hüsran olur. Fakat bu makalemizde sizlere sonucun hüsran olmayacağı %100 etkili yöntemlerden bahsedeceğiz. Hepsi denenmiş, ve sonuç alınmış tavsiyelerdir.

Salona Gitmeden Kas Yapılır mı?

Kas yapmanız için illa salona gidip, para vermenize gerek yok. Kas yapmak aslında uzaktan bakıldığında zor bir iş gibi dursa da, kolaydır. Sadece abartılmış ve zorlaştırılmış bir şeydir. Vücudun temel yapıtaşı zaten sizin kas yapmanıza olanak tanımaktadır. Bunun için sadece çalışmanız yeterli olacaktır.
Kas yapmak ağırlık kaldırmak demek değildir. Düzenli yürüyüş yapmak, belirli hareketleri rutin bir şekilde devam ettirmek kas yapmanıza olanak tanıyacaktır.
Kas yapmak için her şeyden önce düzenli bir beslenme programı oluşturmalısınız. Düzensiz beslenme programları sizin düşmanınız olarak ön plana çıkmaktadır. Vücudunuzda bulunan kasları da dağıtabilir. Bu yüzden beslenmenizi protein ağırlıklı ve düzenli yapmanızı tavsiye ediyoruz.
Günde 1 saat yürüyüş, hem sizin bacak kaslarınızı yeterince güçlendirecek hem de daha sağlıklı bir yaşama yelken açmanıza sebep verecektir.

Kısa Sürede Kas Yapmak İçin Egzersizler

Size farklı yabancı isimlerle egzersizler sunup etkilemek isterdim. Ama bunlar sadece zihnen etkilenmenize yol açacaktır. Ben size direkt olarak fiziksel etkileneceğiniz egzersizler sunup amacınıza ulaştırmak için tavsiyelerde bulunacağım.
Bildiğimiz mekik ve şınav hareketlerini her yemekten sonra ilk gün 20’şer tekrardan başlayarak 3 günde bir 10 tekrar artırarak devam ettireceğiz. Her gün düzenli bir şekilde bu hareketleri devam ettirmemiz, karın kaslarımızı çıkaracaktır.
Eve dambıll seti almanızı öneriyorum. Dambılları yine akşam saatlerinde sağ ve sol kolmak üzere yavaştan hızlıya doğru akan zaman grafiğiyle birlikte çekmelisiniz. Youtubede etkili dambıll çekme taktikleri bulunmaktadır. Onları öğrenebilirsiniz.
Her şeyden önce evde çocuğunuz, kardeşiniz, yeğeniniz varsa sizin için en güzel ağırlık o olacaktır. Bacak kası yapmanız için birebirdir. Kanepeye ayaklarınızı dayadıktan sonra küçük çocuğu bacaklarınıza oturtup squat tarzında bacağınızı indirip kaldırmalısınız. Bu hareket bacaklarınızı güçlendirecektir.

Kısa Sürede Kaslarım Ne Kadar Olur?

Çok büyük bir verim beklemeyin. Çünkü kas işi emek ve uğraş gerektiren bir iştir. Ne kadar fazla zaman, ne kadar fazla egzersiz o kadar fazla kas şeklinde ilerleyen bir yapısı bulunmaktadır. Bu yüzden sabırlı olmalısınız ve her ne kadar millet size zor derse desin aldırmamalısınız. Salona gitmenize gerek yok, fakat gittiğiniz takdirde alacağınız verim 2 katına çıkacaktır. Çünkü profesyonel bir hoca ve profesyonel aletlerle çalışmanız, sizi tamamen bu işe yöneltecektir.

Sigara Kas Yapmaya Engel midir?

Sigara kas yapmaya engel değildir. Sadece engel olduğu konu şudur. Sizi daraltacağından dolayı normalde 50 mekik çekiyorsanız, sigara size 30 çektirecektir. Sigara içmeyen biri daha uzun süre çalışırken, sigara içen biri bu kadar fazla çalışamaz. Bundan dolayı sigara içiyorsanız ve kas istiyorsanız sigarayı azaltmanızı tavsiye ediyorum.

Protein Tozu Almalı mıyım?

Protein tozları pahalı takviyelerdir. Bundan dolayı düzenli bir çalışma programı oluşturmalısınız ve bu programa uymalısınız. 1 ay boyunca programa uyarsanız, takviyeleri alarak destekleyebilirsiniz. Fakat uyamazsanız boşuna para verip, bütçenize zarar vermeyin. Protein tozu size kas yapmaz. Sadece yemeklerden aldığınız proteini direkt olarak sunar ve protein ihtiyacınızı karşılar. Bundan dolayı fazla beklentiye girmeyin.

Evde Nasıl Kas Yaparım?

Evde kas yapmanız için biz size bir program hazırladık. Bu programı sizlere görsel şeklinde sunacağım ve bu programa uyarak evde kısa süre içerisinde kas sahibi olabileceksiniz. Uyduğunuz her gün için yorum atarsanız, kendini motive edebilirsiniz. Bıraktığınız takdirde kaslarınızın tamamen eriyeceğini bilerek hareket edin ve kendinize güveniyorsanız başlayın.

Kısa Sürede Kas Yapma Programı