Kıl Tekniği ile Kaş Şekillendirme Nedir, Nasıl Yapılır, Silinir mi, Sonrası Nasıl Görünür, Fiyatları Hakkında Bilmediklerinize Cevap Olmaya Çalışacağız.
Bayanların en korkulu rüyalarından biri de ; şekilsiz görünen, bir türlü uzamayan, uzadığı zaman şekil vermekte zorlandığımız,yüz hatlarına uygun ve dış görüntüsünü bozmayacak şekilde kaş şekillendirmektir.Son zamanlarda yaygınlaşan ve neredeyse kadınların gözdesi haline gelen en son tekniklerden biri de Kıl tekniği ile kalıcı kaş kontörü, kalıcı makyaj ( mikro pigmentasyon ),kaş şekillendirmesi ya da başka bilinen bir ismiyle kaş dövmesi yapılmasıdır.
Uygulama tamamen doğal kıl efekti verilerek yapıldığı için kalıcı makyaj ile yapılan ya da kalıcı dövme ile yapılan kaş uygulamalarından çok daha doğal bir görüntüye kavuşturur.
Uygulama kesinlikle işinin profesyonelleri tarafından ,steril ve hijyenik ortamlarda, uygulama salonları, estetik merkezleri yahut güzellik salonlarında yapılmalıdır. Aksi takdirde, yanlış yapılan bir uygulama, hatalı renk kullanımı, doğru şekil verilmemesi gibi durumlarda yüzünüzün doğallığı, bakışınız, size verdiği ifade tamamen ters bir etki yaratacaktır. Ve hiçbirimiz katı görünümlü, yüz tipimize, yaşımıza, cilt rengimize uymayacak bir görüntüye ve yüzümüzün en çok dikkat çeken ve yüz hatlarımıza anlam katan kaşlarımızın doğallığını bozmak ve kötü bir görüntüye sahip olmak istemeyiz.
Kıl tekniği ile kalıcı kaş makyajı , kaş kontörü nasıl yapılır ?

Videoda izlediğiniz üzere kıl tekniği ile kaş kontörü şekillendirmesi uygulama öncesi kaşınıza uygun olabilecek renk, ve uygulama sonrası elde edilecek renk size gösterilir .Yüz hatlarınıza uygun olarak kaş çizimleri yapılır. Seçim yapıldıktan sonra uygulamaya başlanır.
Uygulama esnasında ağrı hissedilir mi ? Lokal anestezik uyuşturucu krem ile ağrı hissiniz yok denecek kadar az seviyeye indirilir. İstenilen durumlarda iğne ile uyuşturucu etkisi arttırılabilir.
Kıl tekniği ile kaş şekillendirme kimler için uygun olabilir ? Kimler Yapabilir?

Kaşlarının seyrekliğinden şikayetçi olanlar
Doğal ve gür görünümlü kaşlara sahip olmak isteyenler
Bozuk kaş şeklini güzelleştirmek isteyenler
Kısmen eksik olan kaşları gürleştirmek isteyenler
Kemoterapi sonrası kaş dökülmesi yaşayanlar
Aynı sorunları yaşayan erkeklerin de tercih edebileceği bir yöntemdir.
Kaş Kontörü: Tamamen doğal kaş görütüsüne sahip olmak isteyen herkes kıl tekniği ile yapılan uygulamalardan memnun kalabilir. Ömür boyu süren bir uygulama değildir. Uygulamanın kalıcılığı 2 ile 5 yıl arasında değişmekte olup, uygulama sonrasında gerekli rötuşlar ile tekrardan canlılık kazandırılabilir.Uygulama sonrasında çok fazla güneşte kalmamanız, solaryuma girecek dahi olsanız kaşınızı ışınlardan korumanız gerekmektedir. Uygulamanın canlılığını ve doğallığını kaybetmemesi için dikkat etmeniz gereken hususlardandır. Doğal görünümlü kaşlara sahip olmak ve bakışlarınıza daha da anlam katmak için kıl tekniğini denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.
Peki kıl tekniği ile kaş şekillendirme zararlı mıdır, zararları nedir diye merak edenlere ise kullanılan maddeye alerjik hassasiyetiniz dışında herhangi bir yan etkisi veya zararı söz konusu değil.
Kalıcı kaş dövmesi, kaş  kontürü caiz midir sorusunu merak edenlere; uygulamada kullanılan boya maddesi kalıcı kaş dövmesi gibi derinin altına değil üst kısmına uygulanmakta olup  rengi dışarı verdiği için herhangi bir abdest alma durumunu negatif etkilemez, haliyle caizdir.
Kıl tekniği ile kalıcı kaş şekillendirme fiyatları :  Ortalama olarak 500 ile 1500 tl arasında değişmektedir.