Vücudumuzun karın bölgesinin alt kısmından genital bölgeye ve buradan da yukarılara kadar etkisini görebileceğimiz karın kasık ağrısı farklı nedenlerden ötürü hem erkek hem de bayanda meydana gelebilmektedir.
Bazı kasık ağrısı vakaları beraberinde mide bulantısını da getirebilmektedir ve kasık ağrılarının meydana gelmesinde genel olarak üreme sistemi, bağırsaklar, gebe olma, kas ve iskelet sistemi, idrar torbası gibi sorunlardan ötürüdür.
Kadınlarda genellikle adet dönem ve öncesinde görülebilen kasık ağrıları gayet normalde ve erkeklerde ise lenf bezleri, böbrek taşları, orşit, kas gerilmeleri, testis tümörü, kasığa alınan darbe gibi etkenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Kasık ağrısı meydana geldiğinde bu durum ciddiye alınmalı ve önemsenmelidir.
Mevcut olan rahatsızlığınızdan ötürü meydana gelen kasık ağrısı ile birlikte mide bulanması  da ortaya çıkabilmektedir. Böbrek taşı, adet dönemi, apandist gibi etkenlerde mide bulantısı görülebilmektedir ve bu belirtilen hangi sebepten ötürü kaynaklandığını öğrenebilmek için muayene olmak gereklidir.
Çünkü kasık ve karın ağrısı tek bir nedenden ötürü kaynaklanan bir rahatsızlık değildir ve hastalığın yansıması olarak beliren kasık ağrısı belirtisinde, hastalığın ortaya çıkarılabilmesi için mutlaka doktora görünülmelidir.