Göbek çatlakları yani karın çatlaklarının giderilmesi. Karın  çatlakları yani göbek çatlakları iki şekilde meydana gelebilir. Doğum sonrası oluşan karın yani göbek çatlakları ya da hızlı kilo alıp vermeden oluşan göbek çatlakları. Göbek çatlaklarının İki şekilde giderilmesi mümkündür. Birincisi cerrahi yani ameliyatla müdahale. Çatlak olan bölgenin kesilip derinin tekrar dikilmesi ile pürüzsüz bir göbek elde edilmesi. Veya ikinci yöntem bitkisel yağlar ya da kozmetik ürünler ile deri üstünden masajla uygulama yapılarak çatlakların giderilmesidir.
Ameliyatla çatlak giderilmesi daha çok doğum sonrası oluşan çatlaklar için önerilir. Kremle uygulama ise çatlakların ilk başlama evresi yani çatlaklar daha mor iken daha çok etkilidir.
Eğer kozmetik ürünlerle, bitkisel yağlarla tedavi yapacaksanız sabırlı olmanız gerekmektedir. Çatlak olan bölgeye, göbeğe günde 2 defa masaj yaparak uygulanırsa daha etkin bir tedavi elde edilir. Ve çatlak olan bölgeye soğuk su ile masaj yapılması da kullandığınız kreme destek bir yöntemdir.
Soğuk su ile masaj kan dolaşımı arttırır bu da yeni oluşmuş karın çatlaklarını kısa bir sürede ortadan kaybolmasını sağlar.
Ve son olarak cildimizi en iyi koruma yöntemi beslenmemize dikkat etmemizle gerçekleşir. Toksinlerin atılmasını sağlayan besinler tüketerek bedenimizi derimizi daha parlak pürüzsüz canlı tutmamız mümkündür.
hamilelik sonrası ve normal hayatta  karın ve göbek çatlağı çatlakları neden nasıl olur nasıl tedavi edilir, nasıl giderilir