Kalp damar tıkanıklığı kanın damar içerisindeki akışının düzensizleşmesiyle  meydana gelir. Önlem alınmaması durumunda ciddi sorunlar ortaya çıkarabilir. Kan akışınızın düzenli hale gelmesi ve damar tıkanması riskini minimum seviyeye indirmek için vereceğimiz karışımı düzenli bir şekilde kullanmanızı öneririz.
Kalp damar tıkanıklığı çözümü için bitkisel tedavi karışımızda gereken bitkiler ve ölçüleri : 100 gr melisa, 100 gr karabaş otu, 100 gr kekik (ZAHTER), 100 gr hayıt tohumu, 100 gr çoban çökerten, 100 gr alıç çiçeği, 100 gr ısırgan yaprağı
Hazırlanışı: Bütün bitkiler toz haline getirildikten sonra birbirine iyice karışması için harman yapılır. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa 1 su bardağı kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı karışımdan atılır ve 5 dakika demlenmesi beklenir. Demlendikten sonra süzülerek aç karnına içilmesi tavsiye edilir.
Not: uzun süreli bir kullanım gerektirir yaklaşık 6 ay kadar 6 ay sonunda doktorunuza göründüğünüzde size bütün damarlarınızın açıldığını söyleyeceğine emin olabilirsiniz.
Yan Etkileri : Kanı inceltici ilaçlarla birlikte kullanılması tavsiye edilmez. bunun dışında hiç bir yan etkisi yoktur acil şifalar. Bu karışımımız ayak, bacak, kol, boyun gibi diğer tüm alanlardaki damar tıkanıklıkları için de çözüm ve tedavi aracı niteliğindedir.