Geçtiğimiz günlerde adını sevgilisine yönelik uyguladığı şiddet ile duyduğumuz Sermiyan Midyat’a dava açıldı. Oyuncu sevgilisini darp ederek tehdit ettiği ileri sürüldü. Kasten yaralama suçundan ve yaptığı tehditler sonucunda 8 yıl hapsi istendi. Aynı dava üzerinden Sevcan Yaşar’a da dava açılarak bir yıl hapsi talep edildi. Sermiyan  Midyat ile ilişkisi boyunca birlikte aynı evi paylaşmıştı. Şiddet gördüğü ve tehdit edildiği gerekçesi ile dava açtı ve dava soruşturması tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında hazırlıkları tamamlanan iddianame de iki tarafa da hapis cezası uygulanması talep edildi.

Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar’a Hapis Talebi!

İddianamede her iki tarafında bir birine şiddet uyguladığı ve kastan birbirlerini yaraladığı gerekçesiyle hapsi istendi. Birbirlerine yönelik şiddetlerinden ve tehditlerinden dolayı Sermiyan Midyat’a 8 yıl, Sevcan Yaşar’a ise 1 yıl hapis cezası istendi. Kabul edilen iddianame  sonucunda yeni bir duruşma günü verildi.

SENİNLE AYNI SEKTÖRDEYİZ, İŞ BULAMAYACAKSIN TEHDİDİ

Komşularından Yardım İsteyen Sevcan Yaşar Yerlerde Sürüklendi

İddianamede neler yer alıyordu? Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar ilişkileri boyunca gelir giderlerini birlikte karşıladıkları bir evde birlikte yaşadıkları iddianamede yer aldı. 16 Nisan 2020 günü Sermiyan Midyat’ın Sevcan Yaşar’a yönelik şiddeti ve tehdit dolu sözlerine de iddianamede yer verildi. Birlikte yaşadıkları evden tekme tokat atmaya kalktığı ve komşulardan yardım istediği sırada yerlerde sürüklendiği de iddianamenin önemli maddelerinden biridir.

Sermiyan Midyat’ın Sevcan Yaşar’a Oyunculuğu Üzerinden Tehditler Savurması

Sevcan Yaşar doktorların tuttuğu rapora göre basit yaralar almıştır. İddianamede bu şekil kayıt edildi. Fakat Sevcan Yaşar’ın iddialarına göre iddianamede yer alan Sermiyan Midyat’ın tehdit dolu sözlerine de değinildi. Sermiyan Midyat: Sen benim en büyük düşmanımsın. Elimden gelen tüm kötülükleri yapacağım. Seni bu sektörden sileceğim. İş bulamaz hale geleceksin.

MİDYATIN 8 YILA, YAŞARIN 1 YILA KADAR HAPİS İLE CEZALANDIRILMALARI TALEP EDİLDİ

Şimdi seni bu evden nasıl atacağım seyret sözleri ile tehditler savurduğu iddia edildi. Çıkan kavga sonucunda eve polis ekipleri gitti ve tarafları karakola götürüldü. Karakolda da tehditlerine devam eden Sermiyan Midyat Sevcan Yaşar’a “Senin buradan ancak ölün çıkar” sözlerini sarf ederek tehditlerine devam ettiği anlatıldı.