Günlerdir sosyal medya camiasında İzmit’te bir köpeğin mazgalı uzun bir süre boyunca izlediği konuşulmuştu. Hal böyle olunca en sonunda bu durum itfaiyecilerinde dikkatini çekmişti. Köpeğin olduğu yerde bulunan esnafın ve yolda yürüyen insanların da bu durum fazlasıyla dikkatini çekmiştir. Fakat en sonunda orda bulunan köpeğin neden orada durup, mazgalı uzun süre beklediği anlaşıldı.

İzmit’te sürekli mazgalı izleyen köpeğin sırrı çözüldü

Mazgalın içerisinden çıkan bir fareyi kovaladığı için tekrar oradan çıkacak diye orada beklediği tahmin ediliyor. Köpeğin belirli saatler içerisinde oturup mazgalları izlediği etraftaki insanlar açısından oldukça merak uyandıran bir durum olmuştu. Caddeden geçen insanlar köpeğin yanında durup, mazgalın içerisine bakıp bir türlü bir şey görememişlerdir.

0ccce293d522006c669d4dc51c4cf13a.jpg

Mazgalın Başındaki köpek Herkesin Dikkatini Çekiyor

İzmit’te en işlek cadde olarak bilinen Fethiye caddesinde uzun süredir belirli saatlerde bir köpeğin mazgalı saatlerce izlediği, orada bulunan ve caddeden geçen insanların dikkatini çekmişti. Bu durumu oldukça merak eden insanlar bir sürü tahminler yürütmeye başlamışlardır. Yavrusunu mu kaybetti, bir şeyi mi düşürdü diye birçok şeyler düşünmeye başlamışlardır.

d0bff0ba2a6b6a3b35f73b4a585d522c.jpg

Fakat esnaflar bir sonuç elde edemeyince en sonunda itfaiye ekiplerine haber vermişlerdir. İtfaiye ekiplerinin gelip mazgala kamera yerleştirmeleri sonucu olayın aslı ortaya çıkmış bulunmaktadır. Daha önceden mazgaldan çıkan bir farenin köpeğin dikkatini çekip onu kovalaması sonucuna varmışlardır.

Bir Anda Gündem Oldu

Kaç gün boyunca İzmit’te mazgalın başında bekleyen köpek herkes tarafından konuşulmaya başlandı. Özellikle sosyal medya tarafından bu durum oldukça merak edilip yaygın bir hale gelmiştir. Herkes merakla bu haberi okuyup içerisinde ne olabilir diye insanlar tarafından fazlasıyla düşünülmeye başlanmıştır. Televizyonda haber programlarında yayınlanan bu durum insanları şaşkına çevirmiştir.

ab1d2f82d462038bfee5b296b14a1a9e.jpg

Bu durum günlerdir böyle tekrarlanınca o cadde üzerinde bulunan esnaflar tarafından en sonunda bir çözüm bulunmaya çalışılmıştır. Çünkü içerisine bakıp bir şey göremeyince ve içerisine girip çıkan hiç bir şeye denk gelemeyince en sonunda bu durumu itfaiye ekiplerine bildirmişlerdir. Böylelikle neden köpeğin sürekli saatlerce orada beklediği anlaşılmıştır.

e5307c06824fbfd116d4bf58afe32ca5.jpg