İslamiyete cinsellik, cinsellik sınırları, cinsel ilişki nasıl olmalı, yasaklar, islamda cinsellik sınırları haramlar gibi konulara yanıt vermeye çalışacağız.İslam Dinine göre kadın ve erkeğin arasındaki cinsel münasebete, cinsel temasta bulunmasına cima denir. İslama göre cinsel ilişki, İslamda cinsellik gibi sorularınıza yanıt bulmaya çalışacağız.

İslam’a göre cima’nın birtakım adabı vardır. Bunlar ; cinsel ilişkiden önce euzu-besmele çekmek,bir örtü altında olmak,kıbleye karşı olmamak,aybaşı halinde kadınlarla cinsel ilişkide bulunmamak,kadına hoş,saygılı davranmak, cinsel ilişki yani sevişme sırasında eşlerin cinsel organlarına bakmamaları, sevişme sırasında az konuşmamaları,kadın da ihtiyacını giderinceye kadar terk etmemek .Uygun davranışlarla önceden hazırlık yapmak her iki tarafın da,kadının da erkeğin de görevidir. Cinsel münasebetten önce yıkanmak,abdest almak,güzel kokular sürünmek, pis kokulardan arınmak temiz giyinmek kadın ve erkeğin birbirine olan saygısını gösterecektir.
Eşlerinize üreme organından olmak şartı ile  her türlü yaklaşılabileceğini ifade eden bir ayet bulunmaktadır.Cinsel temasta bulunurken döl yatağına varmak için her pozisyonu deneyebilirsiniz.Yani döl yatağına nasıl isterseniz o şekilde varabilirsiniz.Sürekli aynı pozisyonda cinsel ilişkiye girmek de bir süre sonra bıkkınlık getirebilir.
İslamda cinsel ilişkide caiz olan ve olmayanlar nelerdir ? Eşlerin birbirine her yerleri mübahtır, haram değildir gibi bir hüküm kesinlikle yanlıştır. İslam’a göre kadınla  ters ilişkiye girmek ( makattan,anüsten ) kesinlikle caiz değildir.Eşiniz istediği takdirde o da sizinle günah işlemiş olacaktır. Ağızdan oral yolla yapılan cinsel münasebet de İslam’a göre caiz değildir. Bunlar caiz ve haramdır. Aynı şekilde ; eşlerinizle ay başlı halinde iken ( kanamalı, regl dönemi ) ve lohusa halinde iken cinsel ilişkide bulunmakta haramdır.Bunun dışında eşlerin birbirlerini okşama,dokunma,dudaklarıyla, elleriyle ve oral yolla cinsel ilişkiye hazırlamak haram değildir.
Cinsel ilişki sonrası temizlenme Cinsel ilişki sonrasında abdest alıp uyumak tavsiye edilir. İslamda caiz olan budur. Bu tavsiyelere uymakla beraber her türlü sevişme ve ilişki İslam’ a göre caizdir.