Dünyada en çok satılan cep telefon markaları arasında yer alan Apple, çıkardığı iPhone cep telefonları ve İOS işletim sistemi ile dikkat çekmektedir. iPhone cep telefonlarının ve İOS işletim sisteminin birçok farklı özelliği vardır. Bu özelliklerden biri, silinen fotoğrafın tekrar geri getirilmesidir.

iPhone cep telefonlarında çekilen fotoğraflar silinse bile tekrardan geri getirilebilir. Yanlışlıkla silinen ya da silinip daha sonra pişmanlık duyulan fotoğrafların geri getirilmesi iPhone kullanıcılarının en sevdiği özelliklerden biridir. iPhone, bilgisayarlarda yer alan ve silinen tüm bilgilerin yer aldığı geri dönüşüm sistemini cep telefonlarında fotoğraflar için uygulamaktadır. iPhone, bu özellik sayesinde kullanıcılarına yanlışlıkla silinen fotoğrafların kurtarılması için bir fırsat daha sağlamış oluyor.

iPhone, Apple markasının tasarladığı bir cep telefonu modelidir. Tasarımından üretimine tüm aşamalarda Apple’ın imzası bulunan iPhone cep telefonlarının ilk modeli 29 Haziran 2007’de piyasaya çıkmıştır. İlk dokunmatik cep telefonu olma özelliğine sahip iPhone, telefon dünyası açısından bir devrimi gerçekleştirmiştir. 2007 yılında ürettiği iPhone ile piyasaya adımını atan Apple, yıllar geçtikçe en çok tercih edilen cep telefonu markalarından biri haline gelmiştir.

29 Haziran 2007 tarihinde Stevie Jobs tarafından piyasaya sürülen ilk iPhone cep telefon modeli 6 milyonun üzerinde satıldı. Bu cep telefonu; 3.5 inç cam ve dokunmatik ekrana sahip, 11.6 mm kalınlığında ve 135 gram olarak üretilmiştir.

Geri Dönüşüm Kutusu ( Son Silinenler)

Windows bilgisayarlarda alışık olduğumuz geri dönüşüm kutusu, iPhone cep telefonlarında yer almaz. Geri dönüşüm kutusunun iPhone da yer alan ismi Son Silinenler’dir ancak tüm bilgilerin geri dönüşümü ne yazık ki mümkün değildir. iPhone cep telefonu ve tabletlerde yer alan Son Silinenler özelliği sadece fotoğraflar kısmında yer almaktadır. Bu özellik, yanlışlıkla silinen ya da silinmesinin ardından pişmanlık duyulan fotoğrafların geri getirilmesini sağlar.

iPhone telefonlarında silinen fotoğrafın geri getirilme yöntemlerinden biri, Son Silinenler özelliğini kullanmaktadır. Silinen fotoğraf ve videolar, silindikten sonra telefonda yer alan albümler uygulamasının en altında yer Son Silinenler kısmına gider. Bu fotoğraf ve videolar istenildiğinde, bu özellik kullanılarak geri getirilir.