Sosyal medyanın en çok kullanılan programı instagram hikâyesi için yeni geliştirilen özellik herkesin ilgi odağı oluyor. Hikâye paylaşımı sırasında müzik ekleme özelliği sayesinde herkes ruh halini açık bir şekilde ifade edebiliyor. Özellikle gençlerin bu hikâye durumu özelliğini kullandığı ve hemen hemen yüz binlerce kişinin bu şekilde paylaşım yaptığı gözlerden kaçmıyor. Oldukça sevilen ve kullanılan bu özellik günümüzde çok yaygın bir hale gelmiş bulunuyor.

İnstagram Hikâyeye Müzik Ekleme Nasıl Olur?

Bu uygulamayı açabilmeniz için ilk olarak hikâye bölümüne giriş yapmanız gerekir. Paylaşım yapmak istediğiniz görüntüyü ekleyerek sonrasında ekranı yukarıya doğru kaydırmanız gerekir. Açılan ekran üzerinde müzik simgesi yer alır. Bu simgenin üzerine tıklayarak açılan sayfa üzerinde arama kısmına paylaşım yapmak istediğiniz şarkıyı bulup ve seçip hikâyenizde paylaşım yapabilirsiniz.

Yayınlamak istediğiniz şarkıyı arama çubuğuna yazarak bulabilir ve böylece paylaşımlarınızı İstediğiniz şarkı ile gerçekleştirebilirsiniz.  Şarkı süresini ve müzik sözlerini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendinize ait kısa filmler oluşturup o anın tadını çıkarabilirsiniz. Müzik ekleme durumu oldukça eğlenceli bir avantaj sağlar. İstediğiniz ve paylaşmak istediğiniz her şeyi hikâyeye ekleyerek durumunuzda yayınlayabilirsiniz.

İstenen Tüm Parçalar

39 milyon şarkılık kütüphaneden dilediğiniz şarkıyı paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer ki müzik ekleme özelliği hikâyede bulunmuyor ve kullanamıyorsanız İnstagram programınızı güncellemeniz gerekir. Müzik olduğunuz bölgede bulunmuyor gibi bir ifade yer alıyor ise eski sürüm aktiftir. Bu nedenle uygulamayı güncelledikten sonra sizin için de program aktif hale gelecektir.

Hikâyede Müzik Ekleme Süresi

Müzik eklerken müziğin süresini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Seçtiğiniz şarkının kaç saniyesini yayınlamak istiyorsanız ona göre ayarlama yapabilirsiniz. İstediğiniz ve seçmiş olduğunuz şarkının 5 veya 10 saniyelik kısmını hikâyenizde paylaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra şarkının istenilen bölümünü kaç saniye içinde çalacağını düzenleyip, şarkı eklemesi yaparken çıkan kutucuğu sağa veya sola kaydırıp ona göre ayarlama yapabilirsiniz. İlk önce müzik süresini ve sonrasında da müziğin hangi kısmını yayınlayacağınızı seçebilirsiniz. Hikâyeniz ile uyumlu bir şekilde paylaşımlar yapmak istiyorsanız bu özelleştirmeden yararlanabilirsiniz.