İngiltere 5 katlı ve korona virüsü öldürme özelliğine sahip olan bir maske geliştirdiğini iddia eden bir açıklama yaptı. Bu maskesinin temas ettiği virüsleri öldürme özelliği ön plana çıkıyor. Maskenin tanıtımının yapılması üzerine milyonlarca talep almaya başladı.

İngiltere’de yetkili kişiler bu maskenin korona virüsü öldürdüğünü ve hastalığa yakalanma ihtimali son derece düşüktür. Bu maskenin yeni antiviral yüz özelliği olması son derece etkili bir maske olmasını sağlar. En bilinen üniversitelerden biri olan Nottingham Trent Üniverisite’si bilim insanları tarafından geliştirilerek elde edilen çok önemli bir maskedir.

5 Katlı Virüs Öldüren Maske!

İngiltere’de yeni üretilen 5 katlı virüs öldürmeyi sağlayan maske son dönemlerde çok büyük bir ilgi görmeye başladı. 5 katlı yapıda olan bu maske nano bakır ve antiviral bir yapıda olmasından dolayı diğer maskelerden daha etkili olduğu düşünülüyor. Standart olan maskelerin 3 katlı olmasının yanı sıra antiviral olması da virüslerden korunmak için son derece etkilidir.

En çok bilinen gazetelerden biri olan Mirror gazetesinde bu maske ile ilgili haber yayınlandı. Virüsü yüzde seksen oranında öldürmesi ile ön plana çıkıyor. Maske ile ilgili yapılan araştırmalar henüz devam ediyor. Diğer maskelerde virüsün yayılmasını engelleyen iyonlar olmadığı için yeni yapılan 5 katlı maskede iyonlar virüsün çoğalmasını engeller. İçerisinde her alan nano bakır partikül ve virüsler ile temas ettiği zaman bu virüsleri  öldürme gibi bir özelliğe sahiptir.

Antiviral ve Filtre Özelliği Bulunan Maske!

İngiltere’de tasarlanan 5 katlı maske antiviral ve fitre özelliği ile dikkatleri üzerine çekti. Maskeyi tasarlayan bilim insanı virüslerin maske ile temas etmesi ile birlikte öldüklerini ve virüsün yüksek oranda yok edildiğini söyledi. 5 katlı ve antiviral olan bu maskenin çok yakın bir zamanda satışa sunulacağı söyleniyor.

Haberde yayınlanır yayınlanmaz insanlardan çok büyük bir talep gelmeye başladı. Son zamanlarda en çok ön plana çıkan maskelerden biri oldu. Maskenin virüs öldürme etkisinin yanı sıra virüsün yayılmasını engelleyici özelliği vardır.