İngiliz piyasasında son zamanlarda çok ciddi çalkalanmalar yer alıyor. Dünya genelinde yaşanan ve çok ciddi can kayıplarına yol açan Korona virüs salgını piyasaları da olumsuz yönde etkiledi. Bu durumdan oldukça fazla etkilenen İngiliz perakende devleri arasında yer alan Peacocks ve Jaeger şirketi ne yazık ki iflasın eşiğinden kurtulamadı. Dün sabah saatlerinde gelen bir haberde iki dev şirketin iflas ettiği açıklandı. Bu kötü olay iki şirketin kurucularını bir hayli üzen bir durum oldu.

Perakendecileri Şok  Eden İflas

İngiltere’nin önde gelen perakende zincirleri arasında yer alan ve büyük satışlarla adından söz ettiren Peacocks ve Jaeger maalesef iflas etti.  Uzun bir zamandır iflasın eşiğinde olan iki perakende devi yaşanan bu üzücü olayla adeta sarsılma yaşadı. Her iki perakende zinciri arasında yer alan şirketlerin İngiltere çapında tamı tamına beş yüz adet mağaza ve dört bin yedi yüz altmış çalışanı yer alıyor. Perakendecileri şok eden bu iflas konusu çalışanların işsiz kalmasına neden oldu.

İngiliz perakende devleri Peacocks ve Jaeger iflas etti

Şirket Kötü Günler Yaşadı

Ünlü giyim mağaza zincirlerinin bağlı olarak işlem yaptığı Edinburg Woollen Mill Group’tan yapılan basın açıklamasında her iki ünlü şirket için alıcı çıkmamıştı. Bu bakımdan iki popüler dev şirketin ne yazık ki iflasının gerçekleştiği belirtildi. Söz konusu iflasla ilgili uzun zamandır kötü günler yaşayan şirketler bu durumdan maalesef olumlu sonuç alamadı. Yapılan detaylı görüşmelerden olumlu sonuç alamayan iki şirket büyük üzüntü yaşadı.

İngiliz perakende devleri Peacocks ve Jaeger iflas etti

Şirket Açıklama Yaptı

İki lider mağaza yetkilileri tarafından yapılan yazılı açıklamada, son dönemlerde Peacocks ve Jaeger perakende zincirlerinin satışı için çok sayıda potansiyel müşteri ile yapıcı aynı zamanda olumlu görüşmeler içerisindeydik. Ancak dünya genelinde yaşanan Korona virüs salgını ve ikinci karantina dönemi sebebiyle perakende alanında süregelen bozulma, dengesizlik ve yapılan görüşmelerin uzun bir zaman almasıyla ve daha da esrarengiz bir hal almasına yol açtı ifadeleri belirtildi. İngiltere’de 5 Kasım tarihinde başlayan karantina döneminin iflas konusunu yarattığı belirtildi. Avrupa ülkelerinde korona virüs salgınında en çok can kayıplarının yaşandığı ifade edildi.

İngiliz perakende devleri Peacocks ve Jaeger iflas etti