Adının geçtiği her proje oldukça kaliteli projelerdir. Televizyon ekranlarının sevilen ve beğenilen yüzü Tülin Özen hem güzelliği ile hem de müthiş performansı ile göz alıyor. Tülin Özen katıksız bir güzelliğe sahip doğallıktan yana olan narin isimlerden biridir. 41 yaşında olmasına rağmen güzelliğiyle insanları büyülemeyi başarmış usta bir oyuncudur. Bu sektöre başladığı ilk günden bu yana yeteneğini yüzde yüz göstermiş bir isimdir.

Zamanında İTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyan Tülin, hayallerinin peşinden gitmek için bu bölümü 3. sınıfta bırakarak Yeditepe Üniversitesi'nde konservatuara başlamıştı.

Tülin Özen Dizi Sektörüne Nasıl Başladı?

Adı ilk zamanlar dizi sektöründe duyuldu. İlk kez Beyaz Gelincik dizisi ile ekranlara ve izleyicisine kavuştu. Oyuncu olmak onun en büyük hayali idi İTÜ’de Elektrik ve Elektronik Bölümünü okumakta iken okulu yarıda bırakıp Tülin Özen hayalleri için bir adım atmış ve konservatuara gitmiştir. Yeditepe Üniversitesi’nde başlayan hayalleri bir bir gerçekleşiyor ve o istediği noktaya gelmeye devam ediyor. Burada başlayan kariyeri Meleğin Düşüşü filminde rol alması ile taçlandı. Çünkü ilk filminden başarısını ve oyunculuğunu konuşturdu ve “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Türkiye ekranlarında katıksız güzelliği ve yüzde yüz yetenekli oluşuyla kendini gösteren nadir kadınlardan Tülin Özen.

Başarısına Başarı Kattığı Dizileri

Cennetin Çocukları dizisinde rol alan oyuncu bu dizi ile istediğine ulaşamadı çünkü  dizi kısa sürede sonlandı. Dizi sektöründe elde edemediği başarıyı film sektöründe çok kısa sürede başardı. Filmlerde aranan yüz olmayı çoktan başardı. Yer aldığı çoğu filmde buna Yusuf Üçlemesi dediğimiz film ve Vicdan filimi de dâhil oyunculuğunu en iyi biçimde sergiledi. Dizi sektöründe ise en sonunda istediğini buldu ve Üsküdar’a Giderken dizisinde yer alarak usta isimler ile usta bir performans sergiledi. Zeyno karakterine can verdiği Bizim Yenge dizisi ile tanınmaya başladı ve gönülleri fethetti. Pek Yakında dizisinde de iyi iş çıkardı.

Katıksız diyoruz çünkü sektöre girdiği günden beri doğallığını koruyan başarılı oyuncu, 41 yaşına merdiven dayamasına rağmen güzelliğiyle göz doldurmaya devam ediyor.

Son zamanların aranan yüzü olmasını ise Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisi sayesinde olduğunda aşikâr. Burada canlandırdığı Handan Sultan ile başarısına başarı kattı. Oyunculuğu severek yaptığı her halinden yansıyordu izleyiciye ve Masum dizisinde de bunu gösterdi. Ufak Tefek Cinayetler ‘in Arzu’su olarak çıktığı dizide ise daha ne kadar başarılı olabilir dedirttiydi ki Kırmızı Oda ondan da iyi çıktı. Peki ya Bir Başkadır dizisi ile ekranlara gelen Tülin Özen kariyerinin zirvesinde olduğunu daha nasıl ispatlayabilir?