Merhabalar dostlar. Bu yazımda sizler için hayattan sıkılan birinin neler yaparak tekrardan hayata karşı sevinçle bakış açısı yakalayacağından bahsedeceğim. Yaklaşık olarak 1.5 yıldır sizlere çeşitli konularda yardımcı olmak amacıyla bilgi paylaşımı yapıyorum. 1.5 yıl önce tarih 29 Kasım 2016’yı gösterdiğinde hayattan tamamıyla soğumuş, ne yapacağını bilmeyen ve sonsuz bir kaosa sürüklenmiş biriyken, sizlere bilgi aktarmamı sağlayan patronum Vahap Bey, beni bu kaosun içerisinden çıkararak, gerçekten hayatın güzel olduğuna inanan bir birey yaptı.
Peki bu nasıl oldu? Bu soruya geçmeden önce hayattan sıkılan bir bireyin neler yapması gerektiğini ileteyim, ardından da kendi tecrübelerimi yazının sonunda sizlere aktarayım.

Hayattan Sıkılan Biri Ne Yapmalıdır?

Bir insan neden hayattan sıkılır? Bunun birçok sebebi olabilir. Kimi insan ailesinden bir fert kaybeder o yüzden sıkılır ve yaşamak istemez. Kimi insan tırnağım kırıldı diyerek sıkılır, kimi insan ise sevgilisinden ayrılır. Dert değil midir? Herkese göre en büyüğü kendinde olan. O yüzden kimseyi yadırgamayalım. Bu yüzden mi bu haldesin? tarzındaki herhangi bir soru insanların yaşama sevincini dahada kırabilir.
İlk olarak yapmanız gereken şey “İNANMAK” Doğru duydunuz. İnanmalısınız! Neye inanacaksınız? Hayatın gerçekten yaşanılır bir yer olduğuna inanacaksınız tabi kide. Etrafta milyonlarca farklı bitki, hayvan türü var, gözünüzü dışarı çevirdiğinizde göreceğiniz ve inanamayacağınız muhteşem güzellikler var. Kiminin yanında ailesi kiminin ise bağlı olduğu birileri var, siz bunları atlayıp neden sadece kendinizi kapalı bir odaya sokup, iç dünyanızda kaybolarak hayattan sıkıldım rolüne bürünüyorsunuz ki? Hey kardeşim! Sen. Aç gözlerini, gör dünyanın tüm güzelliklerini, kaç yaşındasın bilmiyorum ama bu yaşına kadar ihtiyacın olmayan şeylerin sadece birkaç yılını geçirdin diye sürekli ihtiyacın olacağını düşünme. İnan bana sen her şeyin üstesinden gelecek kudrete sahipsin!
İnanmalısınız arkadaşlar, kendinize, çevrenize ve size kol veren, yanınızda olan herkese. Ardından “SOSYALLEŞİN!” Nasıl sosyalleşeceksiniz? Kafelere gidip, saatlerce arkadaşlarınızla oturmakla değil. Kamp yapın, bulunduğunuz şehirden uzaklaşın farklı iklim ve kültürlere yelken açın. Her şeyden de önce sizi bu kadar sıkıntıya sokanlardan uzaklaşın. Göreceksiniz ki, gerçekten her şey normale dönmüş ve acı sandığınız her şey aslında bir hiçmiş.

Nasıl Normale Döndüm ? / Teşekkür Yazısı!

Editörlük, aslında internet üzerinden bir sesleniştir. Ben deniz Hasan AKER, siz değerli ziyaretçilerimizin önünde beni normale döndüren Vahap Bey’e teşekkürlerimi iletiyorum. Yazının başında bahsetmiş olduğum 1.5 yıl öncesi, birçok sebepten dolayı bunalıma girmiş, çok sayıda problem varken bir de üstüne işten atılmış, yana yana iş arayan ve sıkıntılarla cebelleşen bir gençtim. Sosyal medya üzerinden tanıştığım Vahap Bey’in nerden bilebilirdim beni bu hallere getireceğini ve asla bir patron olarak değil, sürekli abi olarak yanımda duracağınız. Malum bu zamanda böyle bir insan bulmak neredeyse imkansız.
Vahap Bey ne mi yaptı? Beni elemanı olarak görüp, defalarca kez hata yapmama rağmen asla sesini yükseltmedi. Asla hakaret etmedi. Sürekli öğreneceksin dedi. En ufak sıkıntımda yanımda olan Vahap Bey, bana sadece bu 3 şeyi yaparak aslında beni kendine bir kardeş olarak bağlayabildi. Çünkü karşısında hayatı boyunca bağrılmış, hakarete uğramış biri vardı. Sarılacağım bir koca köklü ağaç olan Vahap Bey, şuanda duygulanarak yazdığım bu yazının başkahramanı. Gün geçtikçe baktım ki, başıma her ne gelirse gelsin * BABAMDAN BİLE ÖNCE * Vahap Bey’i arıyorum. Neden mi? Çünkü o iyi bir patron ve iyi bir abi olmasının yanı sıra iyi bir baba da.
Bana abilikle hedef koyduran, eğitim hayatıma geri döndüren, tüm zorlukların aslında benim sınavım olduğunu, atlattığımda hiçbir şey kalmayacağını öğreten ve asıl abiliğin, asıl kardeşliğin her şeyden de önce asıl insanlığın ne olduğunu altın harflerle kazıyan Vahap Bey’e tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.