Şiş Gözler İçin Besinler:  İlk olarak bol bol su içmelisiniz. Ağırlık vermeniz gereken besinler ise havuç, mısır ekmeği, elma, limon, salatalık olacaktır. Özellikle de her gün kesinlikle bir bardak süt içmelisiniz.
Pürüzlü Ciltler İçin Besinler : Püzürlü bir cildin en baştaki sebebinin karaciğerden kaynaklı olduğu bilinmelidir.  İçerdiği kükürt sayesinde kanı temizleme işlevi gören salatalık bol tüketilmelidir.  Brokoli ve karnıbahar da içeriklerindeki vitaminler sayesinde cildinizin pürüzsüz ve taez olmasını sağlar.
Yağlı Ciltler İçin Besinler: Öncelikle yağlı ve baharatlı yemeklerden uzak durmalısınız. Muhteviyatındaki asit dengeleyicileri olan sitrik asitleri barındıran portakal ve limon gibi besinler tüketmeli yemelisiniz.
Tırnaklarınız için :  Tırnaklarınızı güçlendirmek için her gün az da olsa yoğurt yemeniz gerekiyor.  Barındırdığı protein size daha parlak daha bakımlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olmanızı sağlayacaktır. Çabuk kırılan tırnaklar için ise sertliği sağlayan biotin maddesini içeren yumurta, et, ceviz ve fıstık yemeli bolca tüketmelisiniz.
Sarkık Göğüsler İçin :  Kilo alıp vermekten dolayı veya gebelik sonrası çocuk/ bebek emzirdiğiniz için sarkan biçimsizleşen formdan düşen göğüslerinizi daha diri, şekilli, dik göğüsler haline getirmek için yulaf, mısır ve arpa içeren besinler tüketmelisiniz.
Sivilceler İçin :  Yapısında barındırdığı kimyasallar itibariyle soya sivilce oluşumunu yüzünüzde ve cildinizde sivilcelerin çıkmasını önler. Ayrıca E vitamini de sivilceler için düşmandır.  Sivilcelere karşı ıspanak başta olmak üzere yeşil yapraklı sebzeler kalojen ve çinko içerdiği için yenmelidir.
Çatlak Dudaklar İçin : Dudaklarınızın çeşitli sebeplerle çatlamaması için C vitamini içeren meyveler yani portakal, mandalina, greyfurt gibi turunçgilleri tüketmeli, yemelisiniz.
Gözlerdeki Mor Halkalar:  Gözlerinizdeki mor halkaların anlamı yorgunluğunuza veya vücuttaki toksinleri atamamanıza işarettir. Bu sorun için muz tüketmeniz önerilir. Toksinleri vücuttan atmak için de etkili olan üzüm yemelisiniz.
Ciltteki Güneş Lekeleri :  Cildinizde güneşten kaynaklanan lekeler varsa cildi besleyip yenilenmesine yardım eden kiviyi bol bol yemelisiniz.
Yıpranmış Cansız Görünen Saçlar İçin: Süt ve süt ürünleri, marul, patates, kırmızı et, kırmızı meyveler, domates, karnabahar, balık gibi besinlerden yardım alabilirsiniz. Dengeli beslenmenizle doğru orantılı olarak saçlarınız da canlanacak, daha hızlı uzayacak ve kolay kolay dökülmeyeceklerdir.