Netflix dizileri gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlıyor. Özellikle son zamanlarda oldukça popüler olan bir başkadır dizisinde tesettürün de işlenmesi bazı eleştirilerin odak noktası olsa da birçok izleyici tarafından da beğenildi. Her geçen gün farklı bir yorum gelen ve izleyici sayısı artan bir başkadır dizisine bir yorum da Gürkan Hacır’dan geldi.

Gazeteci kimliği ile tanınan Gürkan Hacır netflix’in Bir Başkadır dizisi ile ilgili Halk TV’nin geçtiği bir sahnenin olması sebebiyle ilk olarak bir teşekkür mesajı yayınladı. Sonrasında ise sahne hakkında bir açıklamada bulundu ve başörtülülerin uzaylı gibi görünmesi konusunda kendisini karakterize etmenin bir saçmalık olduğunu ve önyargı olduğunu belirtti.

Hem Beğeni Hem Eleştiri Aldı

Yayınlandığı ilk günden bu yana netflix dizisi Bir Başkadır’ın hem bir çok beğeni hem de eleştirisi oldu. Hem senaristliğini hem de yönetmenliğini Berkun Oya’nın üstlendiği dizinin başrollerinde ise Öykü Karayel, Funda Eryiğit ve Fatih Artman bulunuyor. Aynı zamanda dizide Derya Karadaş, Settar Tanrıöğen, Defne Kayalar, Tülin Öen, Alican Yücesoy, Öner Erkan, Nesrin Cavatzade gibi birçok başarılı isim bulunuyor.

Gürkan Hacır'dan "Bir Başkadır" dizisindeki Halk TV sahnesine tepki

5 bölümü ile Halk TV sahnesinin yer alması birçok izleyici tarafından dikkatleri üzerine çektiğini gösteriyor. Halk TV’de yayınlanmış olan ve Gürkan Hacır’ın sunmuş olduğu şimdiki zaman bilim programı bir sahnede yer alıyor. Sahne ise birçok izleyicisinin dikkatini çekerek Türkiye’nin mutluluk sıralaması olarak görünüyor.

Saçmalık Ve Önyargı Olduğunu Düşündü

Sıralamada Türkiye’nin 58. sırada yer alması ile ilgili gazeteci Gürkan Hacır bir açıklamada bulundu. Başörtülü vatandaşların uzaylı gibi görünmesi konusunda anne, baba kendisi ve konuğu üzerinden karakterize etmenin bir saçmalık olduğunu ve önyargı olduğunu belirtti.

gurkan-hacir-dan-bir-baskadir-dizisindeki-halk-tv-sahnesine-tepki-805269-1.

Ilk olarak bir teşekkür açıklaması yapan gazeteci Gürkan Hacır sonrasında bu açıklamasını düzelterek arkadaşlarının kendisine bir başkadır dizisinin yalnızca 5 saniyelik bölümünü yollamaları sebebiyle nezaketen teşekkür ettiğini belirtti. Aynı zamanda gazeteci Gürkan Hacır’ın dizinin tamamını izlemesi durumunda olayların farklılaştığını ve başörtülülerin uzaylı gibi göründüğünü karakterize edildiğini fark ettiğini belirtti. Bu duruma Gökhan Hacır’in yorumu ise bunun bir saçmalık ve önyargı olduğu ifadelerinden belli oluyor.