Ali Sunal yönetiminde izleyiciyle buluşan Güldür Güldür Show peş peşe yaptığı skandalların arkasından reytinglerde düşüş yaşadı. Reytingleri dibe vuran program ekranda tutunmak için pek çok çaba sarf etti. Programın yayınlandığı gün de değişti. Fakat yayın günü değişse de yine de reyting alamadı ve hızlı bir düşüş yaşadı.

Yeni Sezon Sancılı Devam Etti

Güldür Güldür Show, yeni sezona oldukça sancılı şekilde başladı ve gidişatında da aynı şekilde ilerledi. Gezi dönemi zamanında militanların yönlendirmesiyle polise taş atan Berkin Elvan pankartı açtı. Bu olayla gündeme gelen Güldür Güldür Show sezonda oldukça düşüş yaşadı.

Ünlü isim Güldür Güldür Show kadrosunda!

Ali Sunal’dan Açıklama Gelmişti

Berkin Elvan pankartından sonra gündeme gelen programla ilgili Ali Sunal açıklama yapma gereği hissetti. Eren Bülbül’ün arkasına sığınan Ali Sunal, Twitter üzerinden paylaşımda bulundu. Eren Bülbül, Trabzon ilinde PKK’lı teröristlerce şehit edilmişti. Ali Sunal Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda görmek isteyenleri davete çağırdı. Eren Bülbül paylaşımı yapan Ali Sunal, kavgaların olmasını istemediğini, tek bir gence dahi zarar gelmemesini istediğini ifade etti.

Sosyal Medya Tepkileri

Gündeme düşen skandal sonrasında sosyal medyada tepkiler gelmekte gecikmedi. Sosyal medyada vatandaşlar harekete geçti ve #güldürgüldürizlemiyoruz şeklinde etiket açarak tepkilerini ortaya koydular. Bu tepkiler sonrasında reytinglerde düşüşler yaşanmaya başladı. Bunun üzerine programın yayın günü değiştirildi. Güldür Güldür Show normalde cuma günleri izleyicisiyle buluşuyordu. Tepkiler sonrasında yayının günü Perşembe oldu. Ardından salı gününe konan program son olarak çarşamba gününe geçti.

Güldür Güldür'de sürpriz ayrılık!

Yayınlanan yeni bölüm beklentileri karşılamadı. Reytinglerdeki düşüş durmamıştı ve program dibe vurdu. Üçlü reyting oranıyla AB’de de onuncu sırada yer alan program ABC1’de ise on sekizinci sıraya geriledi. Toplamdaysa üç reytingin daha da altına inen program yirminci sırada yerini aldı. Vatandaşın olaya gelen tepkisi programın reytinglerdeki başarısını dibe çekti.

Programdaki skandal sonrası Ali Sunal’ın yaptığı açıklama da programın yayın gününün değiştirilmesi de reytinglerdeki düşüşe engel olamadı. Ali Sunal soğuk duş etkisi gördü ve yönetimindeki program reytinglerde dibi gördü.