Son dönemlerde bilinçsiz bir şekilde ilaç kullanımı daha da artmış görülüyor. Bunun sebebi ise korona virüs sebebiyle hastanelere çok sık sık gitmek istememesi neden kaynaklı oluyor. Profesör Doktor Mehmet Ceyhan ise konu ile ilgili araştırmalar ve çalışmalar yapıyor. Geçen gün yaptığı açıklamasında korona virüs olan kişilerin kan sulandırıcı ilaç kullanması durumunda ölüm ile karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Grip geçiren kişi o hapı kullanırsa ölüm oranı yüzde 100. Rastgele kullanıyorlar diyen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan açıkladı

Aynı zamanda korona virüs hastalığına yakalanan birinin o sırada Grip ile aynı zamanda korona virüs hastalığına yakalanan birinin o sırada grip hastalığının tedavisinde kullanılan bir Aspirin alması hastalığın riskini neredeyse yarı katı daha arttırıyor. Aynı zamanda bu durum karaciğer yetmezliği ve beyinde şişmeye sebep olabiliyor.

Bilinçsiz ilaç kullanımı ile ölüm oranının neredeyse %100 oranına çıktı. Aynı zamanda Mehmet Ceyhan uzun süre bir aspirin kullanımı olduğunda gribe yakalanma olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi. Bu gibi sorunlar daha çok çocuklarda görülür kendi son yıllarda yetişkinlerde de çok fazla görülmeye başladı.

” Rastgele Aspirin Kullanımı Söz Konusu “

Profesör Doktor Mehmet Ceyhan bilinçsiz bir şekilde aspirin kullanımı ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Hastalarda oluşacak bir tane de ondan dolayı aspirin kullanımı son zamanlarda giderek azalmıştır. Fakat insanların bilinçsiz bir şekilde aspirin kullanımı hala engellenmiş değil. Aspirini uzun süreli ve bilinçsiz bir şekilde kullanmak hastalık tedavisinde sonuç alamamaya ve hastanın ölümüne sebep oluyor.

yenicag-mehmet-1.jpg

Profesör Doktor Mehmet Ceyhan ” İnsanlar çok bilinçsiz bir şekilde aspirin kullanıyor. Hatta benim yakınım olan insanlar bile hastalıklarını tedavi etmek için antibiyotiğe başvuruyor. Bilinçsiz bir aspirin kullanımı son derece tehlikeli bir durumdur. Özellikle korona virüs döneminde bilinçsiz ilaç tüketiminden kaçınmak gerekir. ” sözlerini söyledi.

Aspirin Korona Virüs Döneminde Çok Sakıncalı

İnsanların kendi sağlığı için yaptıkları en büyük zararlardan biri bilinçsiz bir şekilde aspirin ve ilaç kullanımı oluyor. Özellikle korona virüs hastalığı döneminde aspirin kullanımı çok sakıncalıdır. Aspirin korana virüsün daha geç iyileşmesini ve korona virüse yakalanma ihtimalinin daha da artmasına sebep oluyor. Bu sebeple kesinlikle bilinçsizce aspirin kullanmaktan kaçınmak gerekir. Aynı zamanda büyük bir süre sonra buna alıştığı için tedaviye cevap vermemeye başlar.

yenicag-mehmet-2.jpg