Gözaltı torba oluşumu ve morluklar bayanların sık sık karşılaştığı problemler arasında yer almaktadır. Estetik açısından rahatsız edici bir durum olan gözaltı torbaları ve morluklarının pek çok dış etken tarafından oluşma nedeni vardır.
 
 
Gözaltı torbalarının oluşmasında pek çok etken vardır ve bunlar arasında; uykusuzluk, yetersiz beslenme, yanlış uygulanan diyetler, alerjik reaksiyonlar, aşırı stres, uzun süre ağlama, ani hava değişimleri, hormonal değişimler, sinüslerde problem ve çok fazla uyumak neden olmaktadır.
 
 
Bunların haricinde vücudumuzda meydana gelen bazı hastalıkların tepkimesi olarak da gözaltı torbalanmaları ve morlukları oluşabilmektedir. Bu gibi uzun süren durumlarda doktorunuzdan yardım almak daha olumlu sonuçlar doğuracaktır.
 
 
Gözaltı torbalanmaları ve morluklar için doğanın eczanesinden başvuracağımız bitkiler bulunmaktadır. Bunlar;
 
 
– Demlenmiş çay torbalarıdır. Soğuyan demlenmiş çay poşetlerini 10-15 dakika gözlerinizde bekletirseniz eğer etkisini kısa sürede göreceksiniz.
 
 
– Salatalık ile uzun yıllardır bayanlar güzelliklerini korumuşlardır. Dilimlediğiniz salatalıkları buzdolabında 5 dakika beklettikten sonra gözlerinizde 10-15 dakika kadar bekletin.
 
 
– Yine buzdolabınıza koyacağınız iki adet kaşığı 5 dakika kadar bekletin ve gözlerinize 10-15 dakika uygulayın ve bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.