Whatsapp dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Whatsapp anlık ileti sağlama özelliği ile milyonların iletişim kurma tercihlerinde ilk sıraya yerleştirilmiştir.

Senkron iletişim için gerekli şartlar yerine getiren ve bunu ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunan Whatsapp bu alanda tek değil. Facebook Messenger gibi kimi uygulamalar sayesinde insanlar Whatsapp dışında da alternatiflere sahiptir.

Bu alanda Google kendi mesajlaşma uygulaması ile Whatsapp ve diğer anlık mesajlaşma uygulamalarına rakip oluyor. Google hali hazırda insanların iletişim kurabilmesi için mesajlaşma uygulamalarına sahip. Fakat bunlar Whatsapp gibi anlık ileti özelliği taşımıyordu. Google kendi mesajlaşma uygulamasına yeni özellikler ekleyerek bunu kullanıma sunuyor.

Google Yeni Özellikler İle Anlık İletişim Ve Diğer Özellikleri Telefonlara Taşıyor

Halen kullanımda olan Google mesajlar uygulamasına yeni özelliklerin eklenmesi ile yepyeni bir tasarım ortaya çıkıyor. RCS özellikleri adı verilen bu özellikler sayesinde iletildi bilgisi ya da okundu bilgisi gibi bilgiler anında bildirilecek ve böylece kişilerin aynen Whatsapp üzerinden olduğu gibi iletişim kurması sağlanacak.

Google, WhatsApp'a rakip oldu! RCS kullanıma sunuldu? RCS nedir, ne işe yarıyor?

Yeni özellik sayesinde daha kaliteli grup paylaşımları yapmak ve daha kaliteli medya paylaşımları yapmak da mümkün hale gelecek. Google mesajlar uygulaması hali hazırda kullanılan bir uygulama olmasına rağmen yeni özelliklerin eklenmesi ile Whatsapp karşısında güçlü bir rakip olarak duracağa benziyor.

Google, WhatsApp'a rakip oldu! RCS kullanıma sunuldu? RCS nedir, ne işe yarıyor?

Google Mesajlar Hangi Özellikler Aktif Edilecek?

Normalde Google mesajlarda olmayan okundu bilgisi ya da yazma bilgisi gibi bilgilerin RCS özelliği sayesinde yeni nesil mesajlar uygulamasında olması bekleniyor. Aynı zamanda işletmeler için de çözümler unutulmuş değil. Bunun yanı sıra fotoğraf ve video paylaşımları daha kaliteli bir hale gelmiş gibi görünüyor.

Google, WhatsApp'a rakip oldu! RCS kullanıma sunuldu? RCS nedir, ne işe yarıyor?

Ülkemizde de kullanıma giren bu uygulama dünya genelinde Çin ve Rusya dışında tüm dünya ülkelerinden kullanılabiliyor. Whatsapp ve facebook Messenger gibi uygulamalara alternatif bir uygulama olarak sunulan bu uygulama ile Whatsapp ile yapabildiğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz.

Şimdilik bu konuda müşteri deneyimlerini takip etmek zordur. Çünkü RCS özellikli Google mesajlar uygulaması henüz yeni olarak kullanıma sunulmuş durumda. Zamanla ne kadar başarılı olduğu hakkında fikir sahibi olunabilir.