Google task mate isimli yeni uygulaması için test aşamasına devam ediyor. Test edilecek kitle tabanlı uygulama için Hindistan tercih edildi. Google opinion rewards uygulamasına oldukça benzeyen yeni kitle tabanlı uygulama kullanıcılarına küçük küçük görevler vererek bu görevlerin tamamlanması halinde ödül kazanmalarına yarıyor.

Ancak bu ödüller Play Store kredisi olarak değil uygulama kullanıcılarına bulundukları ülkenin yerel para birimi üzerinden ödeme yapacağını belirtiyor. Task mate uygulaması Google Play Store’da bir Reddit kullanıcısı tarafından bulundu.

İpuçları Yayılmaya Başladı

Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan uygulama hakkındaki ekran görüntüleri ise erken erişim statüsünde kullanıcılara sunulan bir uygulama olduğu ve şuan temsil sistemi kullanılarak kullanıcıları ile sınırlı olduğu ibaresi bulunuyor. Play store’un bu konudaki açıklamada ise uygulamanın yakın bir zamanda kullanıcılara para karşılığında görevler sunacağı ve kullanıcılar tarafından oluşturulan e-cüzdan hesapları ile uygulama için ödeme alarak kazanç elde edecekleri belirtildi.

google task mate

Task make uygulaması kullanıcılara 2 ayrı kategoriden görev sunacak ya yakındaki bir işletmeye yürümesi için ya da sahaya çıkmadan yapabileceği şeklinde olacak. İki görev kategorisi ise oturduğum yerden ya da saha görevleri olarak uygulama içinde yer alacak. Uygulama hakkında en merak edilen konular arasında ise görevlerin nasıl olacağı oldu.

Kolay Görevler İle Para Kazanılabilecek

Görevler ise Google kullanılarak haritada görev olarak işaretle gösterilen bir konuma kullanıcıların gitmeleri ve o konumda mağazanın fotoğrafını çekmeleri olabilir.  Oturduğum yerden seçeneği ile çıkılmadan yapılacak olan görevler ise uygulamadaki cümleleri kaydetme ve benzeri şeklinde görevler olacağı bekleniyor.

google task mate

google task mate

Uygulamaların görevleri hakkında tam olarak ipuçları verilmemiş olsa da görevlerin oldukça basit olacağı ve dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin bu uygulamayı kullanacağı düşünülüyor. Öngörü ise şirketin ileriki zamanda birçok bölgede de uygulamayı kullanıma sunulacağını düşündürüyor. Şimdilik uygulama kullanıcılara bir hesap oluşturmayı ve bir davetiye kodu girilmesini istiyor.

Bu davetiye kodları hakkında yapılan araştırmalara göre Google’ın geniş çapta bu kodları dağıtmaya başladığı da düşünülmüyor. Şimdilik yalnızca Hindistan’da uygulanmaya başlanan ve test aşamasında olan uygulama hakkında birçok eleştiri bulunsa da genellikle yorumlar olumlu yönde ilerliyor.