Google Harita muhteşem bir özellik ile insanların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Son zamanlarda corona virüsün giderek artması üzerine yeni çözümler ve kısıtlamalar yapılmaya başladı. Google Harita uygulaması yeni bir özellik geliştirerek insanların hayatını kolaylaştırmaya ve risk faktörünü en aza indirmeye hazırlanıyor. Google Harita otobüslerin doluluk oranını göstererek insanların hangi aracın daha sakin olduğunu görmesini sağlar. Son zamanların en faydalı özelliği olarak biliniyor.

Toplu Taşıma Araçlarının Doluluk Oranını Gösterecek!

Son zamanların en iyi uygulamalarından birini Google Haritalar uygulaması yapmıştır. Google Harita ile birlikte otobüslerin ya da minibüslerin hatta tramvay ve metro gibi toplu taşıma araçlarının doluluk oranını görmek mümkün olur. Dünya genelinde 1 milyardan fazla kişi tarafından kullanılan Google Haritalar ile birlikte toplu taşımaların doluluk oranı belirlenerek kalabalık araçlardan uzak durmaya fayda sağlar.

Toplu taşıma araçları corona virüsün en çok yayıldığı yerlerden biridir. Bu sebeple kalabalık olan toplu taşıma araçlarından uzak durarak daha sakin olan toplu taşıma araçlarını tercih etmek gerekir. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi kalabalık şehirler için bu uygulama son derece faydalı bir uygulama olmaktadır. Kısa sürede herkes bu uygulamayı kullanarak toplu taşımaya binmeye başlayacak gibi görünüyor.

Toplu Taşıma Araçlarındaki Doluluğu Gösterecek

 Korona virüsün en çok yayılma alanlarından biri olan toplu taşıma araçları ile ilgili bir iyileştirme söz konusu oluyor. Google Haritalar korona virüsün yayılmasını engellemek adına toplu taşıma araçlarının doluluk oranını ortaya çıkarıyor. Yeni çıkan özellik ile birlikte insanların sağlığı açısından çok önemli bir yere sahiptir. Tren, otobüs, metro gibi toplu taşıma araçları için geçerli olan bu özellik gerçek zamanlı bir şekilde ortaya çıkıyor. Her doluluğu göstermeyi sağlar.

İstanbul Valiliği toplu taşımada ayakta yolcu da taşınabileceğine karar  verdi - Evrensel

Dakikalık olarak yenilenmesi söz konusu olduğu için en ufak bir değişiklikten haberdar olmak mümkün olur. Bu uygulama diğer ülkelerde kullanılmaya başlandı. Ülkemizde henüz kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor. Konu ile ilgili çalışmalar hala devam ediyor. Son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. İnsanların toplu taşıma ile hastalığı yaymasını engellemek adına en faydalı uygulamalardan biridir.