Son günlerin en çok konuşulan şeyi tabi ki korona virüs oldu. Her geçen gün artan sayılar ve ilaç ile aşı ile ilgili gelişmeler tüm kanalların haber konusu. Her gün umutla aşının bulunduğu haberini bekleyen milyonlar var. Televizyonun en çok izlenen kanallarından Fox TV de bu konu hakkında birçok haber yapmakta. Fox TV’nin haberlerinin yayınlandığı Fox haber’in sosyal medya hesabı da korona ile ilgili gündem gelişmelerini sürekli yayınlamakta. Fox TV’de gün içerisinde ve akşam yayınlanan haberler Fox haber üzerinden de sürekli yayınlanmakta. TV izleyenleri sürekli Fox haber sosyal medya hesabı üzerinden de gündem gelişmelerini takip etmekte.

Bu Haber Fox TV’ye Yakışmadı

 

Aşının bulunduğuna dair haberler son günlerde oldukça artmaya başlamışken gerçek bir bilgi geldi bu sefer. Türk çift aşı ile ilgili yaptıkları çalışmalarda %90 başarı oranına ulaşmışlardı. Ancak Fox TV’nin bunu duyuruş şekli herkesi şaşırttı. Aşı konusunda yaptıkları çalışmalarda başarıya ulaşan Prof. Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin başarılarını duyururken, Prof. Uğur Şahin ve Eşi şeklinde duyurmaları herkesin tepkisini çekti. Eşinin isminin açıklanmaması birçok ünlü isim ve izleyenlerin ayaklanmasına neden oldu. Kanalın böyle bir şekilde haber yapması herkesi şaşırttı.

Ünlü İsimler de Sessiz Kalmadı

 

Fox TV gibi ünlü bir kanalın korona virüsün seyrini değiştirecek aşının bulunarak %90 başarı oranına ulaşmış 2 bilim insanı Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin ismini açıklarken Uğur Şahin ve Eşi şeklinde açıklama yapması gazeteci ve yazar Rahşan Gülşan’ın da tepkisini çekti. Cem Yılmaz’ın ağabeyi Can Yılmaz’da en az aşı kadar bunu bulan bilim insanlarının isimlerinin de önemli olduğunu, bu konudaki tepkisini de belirtti.

İzleyenlerinden de bu konuda eleştiri alan Fox TV’nin bu konuda bir açıklama yapacağı ve haberin düzenlenerek tekrar yayınlanacağı özür dileneceği şeklinde söylemler çıktı. Ancak kanal konu hakkında herhangi bir adım atmayarak herhangi resmi bir açıklamada bulunmadı. Bu tepkiler ardından sessiz kalmaz diye düşünülüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde herhangi bir düzeltme yapılacak mı?