Bu sene Formula bir tanıtım çekimleri İstanbul’da yapılacak. 13, 14 ve 15 Kasım tarihleri boyunca düzenlenecek olan formula 1 tanıtım ve reklam çekimleri sebebiyle İstanbul’da bazı yollar üç gün boyunca trafiğe kapalı olacak. İstanbul valiliği tarafından alınan  kararla birlikte tanıtım günleri için 3 gün boyunca kapalı olacak yollarla ilgili detaylar ilgili merciler tarafından yayınlandı.

Formula 1 Tanıtım Günleri Yol Kapattı

İstanbul Valiliği ve Cumhurbaşkanlığı aracılığıyla alınan karar ile İstanbul ilinde düzenlenecek olan Formula 1 tanıtım günleri için bazı yollarda trafik geçişleri kapatılacak. İstanbul valiliği resmi web sitesi üzerinden son dakika gelişmesi olarak paylaşılan haberde yarından itibaren 3 gün boyunca bazı yolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu. 3 gün geçici süre ile trafiğe kapalı olan yolları incelemek için detayları inceleyebilirsiniz.

KAPATILACAK YOLLARA ALTERNATİF YOLLAR

İstanbul’da Bu Yollara Dikkat

Formula 1 tanıtım ve reklam günleri İstanbul’da yapılacak. Bu bakımdan 3 gün boyunca bazı bölgelerde trafik iptali olacak. Çok kalabalık bir trafiğin yer aldığı Avrasya tünelinde yarın saat 12.55 ile 13.40 arasında tüm giriş çıkışlar kapalı olacak. Samatya bölgesi Güney Avrasya yeni yapılan tünelin ilk girişi, ayrıca Avrasya Tüneli Anadolu istikametinde trafiğe giriş çıkışlar kapalı olacak. Formula 1 tanıtım günleri sebebi ile Namık Kemal bölgesi Güney Avrasya Yolu’na girişler iptal olacak. Avrasya bölgesi acil çıkışı için güney bölgeye tersten araç kesinlikle  giremeyecek. Avrasya Tüneli ilk giriş noktası ve Güney Yol Anadolu Yakası çıkışı tüm araçlara kapalı olacak. Ayrıca tünele ters istikametten girmeye çalışan tüm araçlara kapalı olacak.

Alternatif Yol Güzergâhları

İstanbul’da düzenlenecek olan formula 1 tanıtım günleri için alternatif yol güzergâhları İstanbul valiliği tarafından açıklandı. İstanbullu vatandaşların trafikte zorluk yaşamaması için belirtilen yol güzergâhları arasında Sahil Güney Sirkeci istikameti trafiğe açık olacak. Ayrıca 3 gün boyunca trafiğe çıkacaklar Sahil Güney Samatya varyanttan Sahil Kuzey Yedikule istikametini alternatif olarak kullanabilecekler. Formula 1 tanıtım günlerinin sona ermesi ile birlikte trafiğe kapalı olan tüm yollar yeniden trafiğe açılacak.