Sanatçı Uğur Arslan dünyanın boğuştuğu Koronavirüs salgını nedeni ile hayatını kaybeden sanatçılara ithafen bir video hazırladı ve bu videoda Nuri Alço senaryo gereği öldü ve Murat Övüç ise virüs nedeni ile yoğun bakımda yattı.

Sosyal Sorumluluk Projesi

Hastalık videosu sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlandı. Rol gereği çekilen videoyu yönetmen Burak Akan yönetti.  Çekimler İstanbul’da yer alan Avrupa Hospital’de gerçekleşti.  Bu projede Nuri Alço, Kahraman Sivri, Murat Övüç, Yüksel Molla, Mehmet Ulay ve Özge Sarı yer aldı.

Farkındalık yaratmak için yaptılar Nuri Alço öldü Murat Övüç yoğun bakımda  - Internet Haber

Nuri Alço Doktor Oldu

İçekimler esnasında her sanatçıya bir rol verildi ve kamera karşısına geçildi. Sahnelerde Nuri Alço doktor rolünde er alarak hastalara virüs sürecinde destek olmaya çalıştı. Doktor rolünü üstlenen sanatçı hastanede gerçek doktor gibi hastalar ile ilgilendi ve rol icabı virüse karşı koruyucu kıyafetler giydi.

Farkındalık yaratmak için yaptılar! Nuri Alço öldü Murat Övüç yoğun bakımda

Murat Övüş Yoğun Bakıma Kaldırıldı

Yine rol gereği projede rol alan Murat Övüç ise yoğun bakıma kaldırılarak tedavi altına alındı. Birçok hastanın yaşadığı durumun gözler önüne seren video ile virüs kapan insanların yaşadıkları süreç canlandırıldı. Projenin hedefinde ilk olarak ciddiye almayan inanların karışılacakları durumlar aktarılıyor Sonu ölümle biten birçok vaka ile birlikte yoğun bakımda destek gören hastaların çoğunda kalıcı hasarlar meydana gelebiliyor. Farkındalık yaratmak ve insanları daha duyalı hale getirmek için hazırlanan bu video da görüntü yönetmeni koltuğuna ihsan Menkü oturdu. Fotoğraf sanatçılığı görevini ise Hüseyin Kurt üstlendi.

Uğur Arslan’dan Çarpıcı Açıklamalar

Uğur Arslan gerçekleştirdiği bu proje ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Gündemi meşgul eden Koronavirüs ile ilgili hazırladıkları projede kendilerine destek olan tüm dostlarına gönülden teşekkür ederken bu klibi de salgın boyunca tedavi için uğraşarak insanlara yardım ederken hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarına adadıklarını belirtti.

Koronavirüs Sürecinde Hayatını Kaybeden Sağlıkçılar

Koronavirüs ülkemize girdiği andan itibaren canla başla çalışan çok sayıda sağlık personeli hayatını malesef kaybetti. Virüs ile doğrudan irtibatta olan sağlık çalışanları insanları sağlıklarına kavuşturmak pahasına sıkı bir mücadeleye girişti ve bu anlamda birçok doktor ve sağlık çalışanı virüse yenik düştü.