Birini çok seviyorsunuz ve aileniz evlenmenize izin vermiyor…
Bir tarafta sevdiğiniz insan bir tarafta ise aileniz var işiniz gerçekten çok zor. Günümüzde genellikle genç kızlarımızın karşılaştığı bu durumda neler yapabilirsiniz onları yazacağım.
Bir insana aşık olduğunuz zamanlar olur ve son derece hak ettiğiniz evlilik hayatına atılmak istersiniz bunun için çok büyük çabalar sarf edersiniz. Tüm sorunları ortadan kaldırırsınız kendinizi ve sevdiğinizi hazır hissedip aile onaylarını almaya gidersiniz ve aileniz o an sevdiğiniz insanla evlenmenize izin vermeyebilir. Sizin sevdiğiniz insana karşı çıkmaları ne kadar doğru bir durum olmasa da kendilerine göre haklı sebepleri illa ki vardır zaten şu hayatta kimin haklı sebebi yok ki? Bu hayat sizin kişisel hayatınız kendinizsiniz ve geleceğinizi anneniz veya babanız yaşamayacak kendiniz yaşayacaksınız bu yüzden geleceğinizi kendiniz seçmeniz en büyük hakkınız.
Bu sorunlara çözüm olsun diye “Evlenmek İstiyorum Ama Ailem İzin Vermiyor” konu başlığı altında bu problemin çözüm yollarını sunacağım. Her şeyden önce unutmayın ki bu sorunu sadece siz yaşamıyorsunuz pek çok kişi belki binlerce belki yüz binlerce kişi bu sorunla savaşıyor ve aynı zamanda bende bu sorunla karşı karşıyaydım. Bu kadar kişinin böyle bir sorunu olması demek toplumsal bir sorun demektir ve ülkemizde buna yeterli bir şekilde bilinçlendirme olmadığı için aileler çocukları üzerinde çok büyük baskılar kurup intihara bile teşvik edebiliyorlar. Her anne ve baba çocuğunun iyiliğini düşünür iyi bir yuva kurup mutlu olmasını ister ama bir yandan da çocuklarını eşya gibi görüp seçme hakkı tanımazlar ve bunu iyiliğini düşünüyorum koyarlar. Anne ve babanın çocuk üzerinde çok büyük beklentileri vardır bu beklenti sebebiyle çoğu zaman ayarı kaçırabiliyorlar ve bazen o ayar öyle bir kaçıyor ki kendi çocuklarının ömür boyu yanında olacak kişiyi bile kendileri seçmek istiyorlar. Bu günümüzde çok kez söylenen bi tür egoistliktir fakat aileler bunun egoistlik olduğunu bilmez. Kültür ve eğitimle ilgili olan bu konumuz kültürlü ve eğitimli ailelerde bu sorun çok az görüldüğü gibi kültürsüz ve eğitimsiz ailelerde bu sorunun kat sayısı oldukça fazladır. Yani kısaca eğitim düzeyi düşük ailelerin genelde kendi evlatları üzerinde baskı kurmalarına çok fazla ihtiyaçları vardır.
Eğitimli ve kültürlü bir anne baba bilir ki, çocuğunun seçme, kendi kararlarını tek başına verebilme, hata yapma gibi hakları vardır. Ben hiçbir kültürlü ve eğitimli bir ailenin çocuklarını eşya olarak gördüğünü görmedim, bilincinde oldukları olay şudur: Belki çocuklarını dünyaya getirmekte vesile olmuş olabilirler, belki belli bir yaşa kadar yol göstermiş olabilirler fakat çocuk ayırt edebilme yeteneğini kazandığı andan itibaren kendine bırakılmadır. Bu yüzden eğitimli ailelerde ve toplumlarda bu sorun çok nadir görülür. Görünüşe göre ailenizle konuşmuşsunuz ve rızalarını alamamışsınız bunun için size 3 çıkar yol çıkıyor. Sevdiğinizle kaçabilirsiniz , sevdiğinizden ayrılabilirsiniz, ailenizi bu konuda ikna etmek için tüm çabanızı sarf edebilirsiniz.
Kaçarsanız ailenizi kaybedeceksiniz, ayrılırsanız sevdiğinizi gerçekten işiniz zor!
Ailenizi sonuna kadar ikna etmeye çalıştınız fakat aileniz nuh diyor peygamber demiyorsa size son bir çare kaçmak kalıyor. Eğer sevdiğiniz insan gerçekten sizi mutlu edebilecekse onu gerçekten tanıyorsanız sadece sevgililik halini değil ev halini de biliyorsanız size kötülük yapmayacak potansiyeldeyse beklemeniz hata fakat kötü bir insansa ama ona aşıksanız kesinlikle ayrılmalısınız
Unutmayın bu hayatta hiçbir şey unutulmaz değildir. Değmeyecek biri için ailenizi üzmeye değmez.
Konu İçeriği ;

  • Evlenmek istiyorum ama ailem izin vermiyor
  • Ailem sevgilimle evlenmeme izin vermiyor
  • Babam beni sevdiğime vermiyor