Evcil hayvanlar çoğu insanın kendisine arkadaş olarak gördüğü dostlarıdır. Evde oturma anında pek çok insan için keyifli zaman geçirmelerine yardımcı olan evcil hayvanlar seyahat planlaması esnasında ise özen gösterilmesi gereken bir durum halini alır. Evcil hayvanları ile rahat bir yolculuk yapmak isteyenler için 10 ideal fikir listesi var. Bu tavsiyeler şöyledir;

Küçük Alıştırmalar Yapmak

Uzun bir yolculuğa çıkmadan önce evcil hayvanlar kısa yolculuklar ile alıştırılmalıdır. Birden bire uzun bir yolculuğa çıkmak evcil hayvanlar için çok stres oluşturabilir.

evcil hayvanla seyahat

Veteriner Muayenesi Yaptırmak

Evcil hayvan ile uzun bir yoluculuğa çıkmak için mutlaka hayvanın bir veterinere götürülerek sıradan kontrollerini yaptırmak gerekiyor.

Evcil hayvan Tasma yonetmeligi

Eksik Listesi Hazırlamak

Her bireyin ihtiyaç duyduğu gibi evcil hayvanların da ihtiyaçları vardır. Rahat bir yolculuk yapmak için bu listeyi önceden hazırlayıp eksikleri tamamlamak gerekir. Bu eksikler mama ve mama kabı, su ve su kabı, taşıma kutusu, aşı kartı, taşıma kabı ve soğuğa karşı battaniye ya da kıyafet gibi eksiklerdir.

Metro evcil hayvan

Evcil Hayvan Otelleri Seçin

Seyahatin düzenlendiği yerde evcil hayvanını yanında gezdiremeyecek olanlar önden bir planlama yaparak mutlaka hayvanlarına kalacak yer ayarlarlıdırlar. Bunun için pek çok şehirde bulunan hayvan otelleri hizmet vermektedir.

Evcil hayvan TASIMACILIGI

Dost İle Güzel Bir Gezinti

Hayvan dostu ile gezme planları yapılarak seyahat amaçlı gidilen şehrin sokaklarında evcil hayvanın tasması takılarak hoş vakitler geçirilebilir.

Pegasus evcil hayvan

Gidiş Seçenekleri Çok Önemli

Seyahate kendi aracı ile çıkacak olanlar için evcil hayvanlarını yanlarında götürmeleri çok da büyük planlar yapmayı gerektirmez. Ancak uçak ya da otobüs seferleri kullanılacak ise o zaman firmanın evcil hayvanlar hakkındaki politikasını önceden öğrenip tedbir almak gerekebilir.

Evcil hayvan Tasma yonetmeligi Resmi Gazete

Yolculuğa Çıkmadan Önce Son Hazırlıklar

Tek başına yola çıkan bir kişi ile yanında sorumluluğunu aldığı bir evcil hayvan ile yola çıkacak kişi arasında çok fark olur. Tüm hazırlıkların eksiksiz yapıldığından emin olmak gerekiyor.

IETT evcil hayvan

Yolculuk İçin Tasarlanmış Ürünler Seçmeli

Evcil hayvanlar için tasarlanmış ürünler genelde çok yer kaplar. Yolculuğa çıkarken küçük ve hafif eşyalar seçilmelidir.

Köpekle uçak seyahati

Tercihlerini Önemsemek Gerekir

Evcil hayvanın yolculuk esnasında streslenmesi  anında onu rahatlatacak bir eşya yanına alınabilir. Bu bazen bir oyuncak bazen de farklı bir obje olabilir.

Evcil hayvan sağlık belgesi nereden alınır