Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizi çekimleri son hızıyla İstanbul’da devam ediyor. Dizinin çekimleri sonrasında kadın oyuncuların ve dizide çalışan kadın set çalışanlarının kıyafet değişimi için kiralanmış olan otel odasına gittikleri sırada yaşanılan çirkin olay sonrasında şikâyetler doğrultusunda suçluların tutuklanmasıyla son buldu.

Olay Günü

Olay, Zümrüt evler Mahallesi adı verilen semtte bir otelde gerçekleşiyor. Söylenenlere göre Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisinin oynanan sahneleri ve çekimleri öğlen saatlerinde tamamlanmıştı. Çekilen sahneler sonrasında kadın oyuncuların ve set çalışanlarının kıyafetlerini değiştirmeleri için otelden bir oda kiralanmıştı.

Dizinin ekibinde yer alan kostümlerle ilgilenen set çalışanları sahne öncesi hazırlık yapmak için oteldeki kiralanmış odaya çıktılar. Söylenenlere göre tamda bu sırada kiralanan odanın yanında bulunan 3 kişinin kadın çalışanlara laf attıkları ve sözlü taciz ettikleri, set çalışanlarınca doğrulandı. Durum karşısında o 3 kişinin sarhoş olup böyle terbiyesizlik yaptıklarını düşünen kadın set çalışanları kötü bir olay çıkmaması için karşılık vermeden odaya geçmeyi tercih ettiler. Sözlü tacizle kalmayıp olayı ileri boyuta taşıyan zanlılar, odaya girmek için kapıyı zorladılar.

O sırada kapıyı zor uğraşlar sonucunda kapatmayı başaran çalışanlardan biri oldu. Kapıyı kapatır kapatmaz, pencereden olayı diğer ekip çalışanlarına bildiren set çalışanlarına yardım gecikmedi. Otele koşan ekip arkadaşları kadın oyuncuları saldırganların elinden kurtarabildi.

Çirkin Olay Karşısında Zanlılar Tutuklandı

 

Yaşanılan çirkin olayın zanlıları tutuklandılar. Tutukluların sabıka kaydı dudak uçuklattı. Zanlılardan A. Y.  adlı şahsın 36 suç kaydı, Ş. A adlı şahsın 9 suç kaydı ve B. K.adlı şahsın ise 5 suçtan sabıkası olduğu ortaya çıktı. Emniyet merkezinde tamamlanan işlemler sonrasında şüpheliler İstanbul Kartal’da bulunan Anadolu Adalet Sarayı’na ulaştırıldı.

Savcılıkta tüm işlemleri tamamlandı. Birden fazla kişi ile birlikte konut dokunulmazlığını nitelikli olarak ihlal etmeye teşebbüs suçundan tutuklandılar. Tüm bunların beraberinde suçlulardan Ş. A mağdur olan biziz, haksız yere dayak yedik. Özür dilemek için gittiğim halde hem dayak yedim hem suçlu konumuna düştüm açıklamalarını yaptı. Sadece fotoğraf çekinmek istemiştim dedi.