Elon Musk ABD’nin en ünlü girişimci ismidir. Yaptığı ve giriştiği her proje ile ismi önemli noktalarda anılıyor.  Geçtiğimiz günlerde öyle bir yorum yaptı ki akıllar karıştı. Twitter şahsi hesabından bir takipçisinin yaptığı yoruma cevap verdi.

Elon Musk tarih vererek açıkladı. İnsanların Mars'ta yaşayacağı evin fotoğrafını gösterdi

Sosyal medya platformunda gündem olan yanıt… Musk Mars’ta başlayacak olan yaşam da ilk kullanılacak evlerin camdan olacağına dikkat çekti. Elon Musk’a göre Mars’ın insan yaşamına uygun bir gezegene dönüşmesi için ise oldukça geniş bir zamana ihtiyaç vardı.

Mars’ın İnsan Yaşamına Uygun Hale Geleceği Tarih Belli Oldu!

Son iddialara göre ünlü yatırımcı isim Tesla ve Spacex şirketlerine sahip Elon Musk ortaya attığı bir iddia ile ortalığı karıştırdı. Twitter şahsi hesabından yaptığı bir yorum ile Mars’ta başlayacak olan yaşam biçimi hakkında detaylara yer verdi.  Kısa zamanda iyi işler başarmış başarılı bir yatırımcı olan Elon Musk dünyanın zenginleri arasında 3. sırayı almış bir isimdir.

ekran-alintisi-20201120142444.jpg

2017’de de buna benzer bir iddia ortaya atan Elon Musk’a  Astronomiaum adlı bir Twitter hesabından yapılan bir yorum ile  bu 2017 yılındaki iddiasına değinerek ” O zamanda söylemiştiniz Mars’ta 1 milyon insanın oluşturacağı bir koloni kuracaktınız peki bu mümkün mü?” şeklinde bir paylaşımda bulunuldu.

Elon Musk’tan Cevap “Mümkün”…

Elon Musk Astronomiaum Twitter kullanıcısına “Mümkün” cevabını vermesi üzerine konuşma devam etti. Astronomiaum isimli kullanıcı Mars’a gidildiği zaman Kızıl Gezegen’in insan yaşamına uygun olup olmadığını merak ettiğini ve Mars’a insanın ayak uydurup uyduramayacağını sordu. İnsan yaşamına uygun bir Mars  Spacex tarafından insanlara sunulacak mı ifadelerine değindi. Bu sorular üzerine Elon Musk yapımı planlanan koloniler hakkında detaylı bilgi verdi.

e3810ea7b048790d2968a15bb4cf2c3064dec560.jpeg

” Cam kubbelerde başlayacak bir hayat söz konusu olacak ilk zamanlarda. Mars’ta da Dünya’da olduğu gibi yaşam biçimi sağlanacak” diyerek yoruma cevap verdi. Bu açıklamalar sonucunda da Mars’ın yaşanabilir bir gezegen olması için koloniler kurulacak olduğu ve bunun için ise oldukça geniş bir zamana ihtiyaç duyulduğu anlaşıldı. Mars’ta cam koloniler ile ilk hayat mücadelesi başlayacak.