Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden olan Elon Musk çok şaşırtıcı bir açıklama yaptı. Twitter’da sürekli açıklamalar yapan ve her açıklaması dikkat çeken Musk böylece herkesi şaşırtan bir şey daha söylemiş oldu.

Son dönemde elektrikli araçlarla ilgili çok ilginç şeyler söyleniyor. Söylenenlerden birisi Apple’ın araçlarının bataryalarından dolayı menzillerinin daha uzun olduğuydu. Elon Musk ise bu konuya katılmadığını belirtmişti. Şimdiki açıklaması ise bundan çok daha ilginç oldu.

Kendi şirketinin girdiği bir kriz sırasında neredeyse Tesla’yı Apple’a satmayı düşündüğünü söyledi. Bundan son anda vazgeçtiğini belirten Musk’ın itirafı çok şaşırtıcı oldu.

Apple Görüşmeyi Kabul Etmedi

Elon Musk bu konuda Apple’ın CEO’su Tim Cook’a bir haber göndermiş. Konu Tesla’nın satışı olunca Tim Cook bu görüşmeyi kabul etmemiş. Apple Tesla’yı satın almayı kabul etmemiş ve bu konuyla hiç ilgilenmemiş.

Musk’ın söylediğine göre Apple ve Tim Cook kendisine bu konuda randevu bile vermemiş. Apple ise bu konuda hiç birşey söylemedi. Açıklama yapmayan Apple’ın böyle bir teklif alıp da reddettiği henüz bilinmiyor. Musk’ın durup dururken yaptığı bu açıklama da çoğu kişiyi şaşırttı.

Musk Hangi Alanlarda Çalışıyor?

Uzayın keşfi, yenilebilir enerji ve yapay zekâ Elon Musk şirketlerinin elektrikli otomobil dışında çalışma yaptığı alanlar arasında. Çalıştığı bütün alanlarda başarılı olan Musk şu an itibariyle dünyanın ikinci en zengin iş insanı unvanını taşıyor.

Bir süre önce bütün şirketlerini California’dan Texas’a taşıyan Musk bu kararında daha verimli bir çalışma alanı aramasının etkili olduğunu söylemişti. Musk California’nın çok uzun bir süreden beri kazandığını ve bu durumun eyaleti rehavete sürüklediğini söylemişti.

Bu yüzden Texas’a taşınma kararı aldığını belirtmişti. Anak Musk’ın kararında eyaletlerin farklı vergilendirme sistemleri olmasının yattığı da söylenenler arasındaydı. Hala en çok kazananlar listesinde ikinci sırada yer alan Musk’ın uzayla ilgili projelere ağırlık verdiği son dönemde en çok konuşulan konulardan birisi.

Elektrikli otomobil konusunda ise ismini yazdırmış bir isim. Tesla’yı Apple’a satmayı düşünüp düşünmediği ise merak ediliyor.