90’larda her şey bambaşkaydı. Müzikler, oyunlar ve daha niceleri. Özellikle farklı tarzıyla o yıllara damgasını vuran Grup Vitamin Gökhan Semiz, Emrah Anul ve Selçuk Aksoy tarafından oluşturulmuş zamanla gruptan ayrılanlar ve gruba girenler olmuştu.

Türkçe pop müzik öğelerini absürd komediyle buluşturan Grup Vitamin, 1990 yılında Gökhan Semiz, Emrah Anul ve Selçuk Aksoy tarafından İstanbul'da kuruldu.

Sertaç Demirtaş, Murat Uzunal, Ufuk Yıldırım, Ercan Saatçi ve İzel gibi ünlü ve başarılı isimler gruba dâhil olsa da zamanla grupta ayrılmalar meydana gelmişti. İlk albüm ise kurucular Gökhan, Emrah ve Selçuk tarafından çıkarılmış ve milyonu bulan satışları ile de dikkatleri üstüne çekmişti. Özellikle İsmail şarkısıyla sevenlerinin bugünlerde bile dinlediği inanılmaz bir başarıya imza attı.

1991 yılında çıkan ilk albümleri Bol Vitamin'i çıkarma amaçları yalnızca eğlenmek olsa da bu albüm büyük bir başarı getirdi ve 1.5 milyon aşan bir satışa imza attı.

1991 Yılında Çıkan İlk Albümleri Bol Vitamin

 

1991 yılında çıkan ilk albümleri Bol Vitaminin ardından yakalanan büyük başarının ardından ikinci albüm geldi. Tıpkı ilk albüm gibi çok sevilen ikinci albüm ile inanılmaz bir yükselişe imza attılar. Özellikle İstanbul şarkısı bugün bile unutulmazlar arasında yer alıyor.

Grup vitaminin farklı tarzı ve müziğe getirdikleri farklı bakış açısı ile 90’ larda adeta ayrı bir dönem açtılar. Daha sonra da ünlü bir içecek firmasına Mustafa isimli şarkıyı yaparak o zamanın gençleri arasında adeta bir ekol haline geldi. Oldukça tutulan bu jenerik herkesin dilinden düşmeyen bir şarkıya dönüştü.

Üçüncü albümleri Yandık Desene'yle beraber Grup Vitamin'in başarısı doruğa ulaşmaya başladı zira bu albüm bugün hâlâ sevilen parçalardan biri olan İsmail'e sahipti.

Yaşanılan Acı Olay

Grup Vitamin oldukça beğenilen ve sevilen bir gruptu. Günümüz bile hala bu popülariteye sahip bir grup ortaya çıkmadı. Ancak Gökhan’ın acı ölümü herkesi derinden etkiledi. Bodrumda geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Gökhan herkesi derin bir üzüntüye boğdu. Bir süre müziğe ara veren Grup Vitamin İstanbul şarkısını Gökhan için söyledi.

Daha sonraları Aşkın Gözyaşları, Zeytinyağlı Yaprak Dolması ve Deli Dolu (Best of) albümlerini yayınlayan Grup Vitamin artık 90'ların en sevilen grubu haline gelmişti.

Daha sonra ise uzun yıllar boyunca pek ortada gözükmedi. Yine geçtiğimiz yıllarda şarkı söylemeye başlayan Grup Vitamin İsmail 2 adında bir şakı ile ilk şarkılarını anımsatan bir şarkı ile ortaya çıktı. Günümüzde 90’  ların her şeyine özlem duysak da şarkılarının yeri bambaşkaydı. Sizlerde o zamanlara ait bir hayat geçirdiyseniz gerçekten oldukça şanslı sayılırsınız.